W najbliższych dniach KOD będzie protestował w regionie

  • 4.12.2017, 16:50 (aktualizacja 04.12.2017 17:07)
  • KB
W najbliższych dniach KOD będzie protestował w regionie KB archiwum Protesty KOD w regionie
W dniach 5, 6, 7 i 8 grudnia 2017 r. w kilku miastach województwa kujawsko-pomorskiego odbędą się manifestacje, w większości organizowane przez Komitet Obrony Demokracji, przeciwko łamaniu zasady trójpodziału władzy i praw obywatelskich przez PiS, a w szczególności przeciwko zmianom w ustawie o Sądzie Najwyższym, o Krajowej Radzie Sądownictwa i kodeksie wyborczym.

Nie jest nam obojętne, jak wygląda nasza Ojczyzna, jaka będzie Polska najbliższych miesięcy i lat. Wierzymy we wspólne wartości – wolność, równość, solidarność, na których oparta jest nasza Konstytucja.

Chcemy żyć w Ojczyźnie, o której wiemy, że będzie ktoś, kto obroni każdego obywatela przed opresyjną władzą. Przyjdziemy i pokażemy nasz sprzeciw, nasz brak zgodny na zmianę Konstytucji, na autorytarne rządy, na opresyjne państwo, na wychodzenie z Unii Europejskiej, na partyjne sądy.

Według stanu na chwilę obecną protesty odbywać się będą:
- w Bydgoszczy w dniach 5 do 8 grudnia o godz. 19:00, pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego (KOD),
- w Grudziądzu w dniach 5 do  grudnia o godz. 19:00, pod sądem na ul. Sikorskiego (KOD),
- w Toruniu w dniach 5 do 8 grudnia o godz. 19:00, pod sądami na ul. Piekary 51 (KOD),
- we Włocławku w dniach 5 do 8 grudnia o godz. 17:00, pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Wolności (KOD).

 

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wachmistrz
wachmistrz 9.08.2018, 15:14
Niezawisłość sądów i sędziów to fikcja ale to co robi PiS nie jest żadną reformą. W Polsce niezbędny jest system na wzór amerykańskiego http://pamietnikwindykatora.pl… tylko ławy przysięgłych gwarantują bezstronność, bo obywatele do nich wybierani (tylko do jednej sprawy!) nie mają na co dzień nic wspólnego z sądownictwem i nie znają prawników stron.
ja
ja 5.12.2017, 11:52
Za Twoje
Sokół
Sokół 5.12.2017, 10:24
A Mateusz Kijowski też będzie a może będzie zbiórka pieniędzy na jego alimenty? no to też będę.
tom
tom 4.12.2017, 17:17
Za czyje pieniądze?

Pozostałe