Mikołajkowy Bieg Charytatywny w Bydgoszczy z PKO Bankiem Polskim

  • 30.11.2017, 12:07
  • KB
Mikołajkowy Bieg Charytatywny w Bydgoszczy z PKO Bankiem Polskim PKO Bank Polski Mikołajkowy Bieg Charytatywny w Bydgoszczy
Uczestnicy II Mikołajkowego Biegu Charytatywnego w Bydgoszczy będą pomagać Izie zmagającej się z chorobą nowotworową. Osoby, które przekroczą linię mety z kartką „biegną dla Izy” przyczynią się do dodatkowego wsparcia dla dziewczynki – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jej leczenie.

II Mikołajkowy Bieg Charytatywny na dystansie 5 km odbędzie się w niedzielę 3 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Start i meta będą się znajdować na wysokości Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. To właśnie uczniowie tej szkoły są po raz drugi współorganizatorami mikołajkowej inicjatywy na rzecz osób potrzebujących. W ubiegłym roku biegacze pomagali Kasi, tym razem Izie, która choruje na nowotwór chłoniaka nieziarnicznego (limfoblastycznego). Niezbędne jest specjalistyczne leczenie i rehabilitacja. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

– Cieszymy się, że PKO Bank Polski po raz drugi angażuje się w Mikołajkowy Bieg Charytatywny w naszym mieście, tym razem również jako sponsor wydarzenia. Zachęcamy wszystkich uczestników do przyłączenia się do naszej akcji „biegnę dla Izy”. – Mówi Anna Garczyńska, dyrektor 18 Oddziału PKO Banku Polskiego w Bydgoszczy.

Wysiłek zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Izy” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczony na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu od godz. 10.00 na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Najmłodsi zawodnicy biorący udział w Biegu Dzieci również mogą dołączyć do akcji.

Bieg zajął II miejsce w kategorii „Najlepsza Biegowa Impreza Charytatywna w Województwie Kujawsko-Pomorskim w 2016 roku” oraz uzyskał wyróżnienie w kategorii „Najlepsza Biegowa Impreza debiutująca w Województwie Kujawsko-Pomorskim w 2016 roku”.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku uczestnicy Mikołajkowego Biegu Charytatywnego w Bydgoszczy pokonywali trasę na rzecz 33-letniej Katarzyny, która w wyniku powikłań poporodowych zapadła w śpiączkę. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na rehabilitację Kasi. Od 2013 r. zostały przeprowadzone 322 takie akcje, w których wzięło udział ponad 124 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 354 beneficjentów kwotą ponad 4,5 mln zł.

16 września 2017 r. odbyła się także trzecia edycja PKO Biegu Charytatywnego na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski, w tym w Bydgoszczy. Zawodnicy na Stadionie Zawiszy wybiegali 2687 okrążeń i tym samym zajęli pierwsze miejsce wśród wszystkich miast. 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało w sumie 30 917 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 826 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Więcej informacji o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, znajduje się na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe