Z mieszkańcami o bezpieczeństwie. Trwa akcja "Dzielnicowy bliżej nas"

  • 29.11.2017, 15:17 (aktualizacja 29.11.2017 15:22)
  • KB
Z mieszkańcami o bezpieczeństwie. Trwa akcja KWP Bydgoszcz Działania profilaktyczne KMP Bydgoszcz
Policjanci z bydgoskiego Szwederowa spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Wzgórze Wolności. Spotkanie odbyło się w oddziale Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy przy ul. Ujejskiego 58. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa, w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas”.

Dzielnicowy sierż. sztab. Adrian Serocki, st. asp. Tomasz Grodzicki oraz st. sierż. Wojciech Ciechanowicz rozmawiali na temat profilaktyki osób starszych, problemów dotyczących osiedla oraz przeciwdziałania przestępstw.

Szczegółowo omówili przestępstwa związane z oszustwami metodą „na wnuczka” oraz „funkcjonariusza  CBŚP”. Opowiedzieli o sposobach weryfikacji domokrążców i przestrzegali przed wyłudzaniami danych osobowych poprzez rozmowy telefoniczne. Funkcjonariusze poruszyli też problem dotyczący osób bezdomnych w rejonie ich zamieszkania.

Na spotkaniu mundurowi opowiedzieli także o ogólnopolskiej kampanii „Dzielnicowy bliżej nas” i przypomnieli mieszkańcom o odnowionym punkcie przyjęć interesantów, który znajduje się w Przedszkolu nr 20 w Bydgoszczy. Ponadto, policjanci przypomnieli o możliwości korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zebrani zadawali wiele pytań, informowali o swoich spostrzeżeniach i problemach. Blisko 1,5 godzinne spotkanie z mieszkańcami odbyło się w miłej atmosferze. Zainteresowani mieli możliwość porozmawiać osobiście ze swoim dzielnicowym, a także wziąć od niego numer kontaktowy, w razie potrzeby skorzystania z pomocy policjanta.                      

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe