Spotkanie z komiksem w bibliotece

  • 9.11.2017, 14:15
  • KB
Spotkanie z komiksem w bibliotece Materiały prasowe
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem, połączone z promocją komiksu Nędzole.

13 listopada  2017 r. godz. 18.00.

Biblioteka Główna

Zbigniew Masternak – debiutował dwoma opowiadaniami, które w 2000 roku ukazały się na łamach „Twórczości”. Pierwszą jego książką była powieść Niech żyje wolność (2006).

Później pozycja ta weszła w skład trylogii (Chmurołap, Niech żyje wolność, Scyzoryk), która została wydana w jednym tomie w 2011 roku. Masternak uprawia prozę społecznie zaangażowaną. Jego ostatnia powieść Nędzole porusza temat wyjazdów zarobkowych i jest osadzona w środowisku polskich emigrantów.

Spotkanie autorskie na Strychu Biblioteki Głównej w Bydgoszczy będzie połączone z promocją komiksu Nędzole, na podstawie książki Zbigniewa Masternaka. Scenariusz komiksu napisał Robert Zaręba.

Ciekawym rozwiązaniem jest natomiast zaangażowanie kilku rysowników; za obrazki odpowiadają: Krzysztof Budziejewski, Nikodem Cabała, Patryk Cabała, Artur Chochowski, Paweł Gierszak, Grzegorz Kaczmarczyk, Tomasz Kleszcz, Nicole Komorek, Mariusz Moroz, Łukasz Rydzewski, Mariusz Zabdyr.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe