Niska stopa bezrobocia w Bydgoszczy

  • 9.11.2017, 11:56 (aktualizacja 09.11.2017 12:09)
  • KB
Niska stopa bezrobocia w Bydgoszczy KB archiwum
Według szacunków Powiatowego Urzędu Pracy, stopa bezrobocia w Bydgoszczy na koniec października wyniosła 4 proc. Tak niskiego wskaźnika nie odnotowano jeszcze nigdy, od czasu, gdy GUS oblicza stopy dla powiatów.

Październik był kolejnym miesiącem, w którym w Bydgoszczy ( a także w powiecie bydgoskim) zanotowano spadek poziomu bezrobocia.

Na koniec ubiegłego miesiąca w rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy pozostawało 6 tys. 667 bezrobotnych bydgoszczan (o 310 osób mniej niż na koniec września) i 2 tys. 655 mieszkańców okolicznych gmin (spadek o 33 osoby).

Od początku roku liczba bezrobotnych w naszym mieście zmniejszyła się aż o 1 tys. 345 osób, a w powiecie o 497. Co ważne, w ostatnich miesiącach znacząco zmniejszył się udział osób po 50 roku życia wśród ogółu zarejestrowanych bezrobotnych (aktualnie 29,9 %) oraz osób niepełnosprawnych (8,2 %).

Według szacunków PUP stopa bezrobocia w  Bydgoszczy na koniec października wyniosła 4,0 %. Tak niskiego wskaźnika nie odnotowano jeszcze nigdy od czasu, gdy GUS oblicza stopę dla powiatów, czyli od 2000 roku.

Dla porównania, stopa bezrobocia w Polsce na koniec października wynosi 6,6 proc., a dla województwa kujawsko - pomorskiego 9,8 proc. (dane szacunkowe MRPiPS).

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe