Powstanie łącznik nowej obwodnicy w regionie

  • 11.10.2017, 15:48 (aktualizacja 11.10.2017 15:58)
  • KB
Powstanie łącznik nowej obwodnicy w regionie KPUW/archiwum
Jak podaje bydgoski oddział GDDKiA w połowie października ruszają pierwsze prace na budowie łącznika obwodnicy Inowrocławia.

Oznakowano drzewa przeznaczone do wycinki, uzgadniane są ostatnie pozwolenia oraz trwają dalsze prace projektowe.

Dodatkowo na omawianym odcinku przebadano wszystkie stanowiska archeologiczne i przejęto już wszystkie grunty pod inwestycję. Ułatwi to niewątpliwie i przyspieszy wykonawcy prowadzenie prac na budowie.

W związku jednak z planowanymi robotami, kierowcy mogą spodziewać się w najbliższym czasie utrudnień na drodze pomiędzy Borkowem i Gnojnem a w późniejszym okresie również na drodze krajowej nr 25

Przypominamy, że prawie 5 km trasa połączy się z wybudowanym prawie 19 km odcinkiem obwodnicy i ominie miasto od północy. Inwestycja zakłada budowę 1 węzła drogowego („Sławęcinek”), pięciu obiektów inżynierskich w tym dwa nad liniami kolejowymi a także przebudowę istniejącej sieci drogowej, budowę chodników i zatok autobusowych.

Umowę na projekt i budowę II Etapu obwodnicy Inowrocławia podpisano 10 sierpnia 2017 roku a koszt inwestycji to prawie 94 mln. zł

Prace zakończą się pod koniec 2019 roku.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe