Reprezentacja Kujawsko-Pomorskich Olimpiad Specjalnych w Rzymie

  • 11.10.2017, 15:20 (aktualizacja 11.10.2017 15:39)
  • KB
Reprezentacja Kujawsko-Pomorskich Olimpiad Specjalnych w Rzymie Olimpiady Specjalne/archiwum
W Rzymie od 13-15 października 2017 odbywać się będzie Turniej Piłki Nożnej Drużyn Zunifikowanych, reprezentowany przez zawodników Olimpiad Specjalnych Kujawsko-Pomorskiego. Dziś (11.10) z drużyną spotkała się w ratuszu Zastępca Prezydenta Miasta Iwona Waszkiewicz.

Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Kujawsko-Pomorskie, którego dyrektorem jest Alina Apryas działa od 31 lat. Pierwsza sportowa impreza dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, którą oddział zorganizował w 1986 r. odbyła się na stadionie Gwiazdy w lekkiej atletyce i gimnastyce.

Obecnie w Oddziale Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska Kujawsko-Pomorskie w systematycznych i całorocznych treningach w 21 dyscyplinach sportowych uczestniczy 845 zawodników zrzeszonych w 25 klubach Olimpiad Specjalnych, a także działa 346 członków. Udział w zawodach i treningach to szczególna forma terapii, a jednocześnie doza radości i sukcesu dla uczestników. Zawodnicy mogą poszczycić się udziałem w Światowych Igrzyskach w USA, Kanadzie, Austrii, na Alasce, Chinach, Japonii, Korei Południowej.

Nasza reprezentacja to młodzież z niepełnosprawnością intelektualną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy. Partnerami będą uczniowie Międzynarodowych Szkół „Sokrates” i Zespołu Szkół Budowlanych. Swoją obecnością zamierzają zaznaczyć na mapie Europy silną pozycję naszego miasta poprzez godną reprezentację nie tylko jako drużyna piłkarska, ale i jako kulturalna, otwarta na współpracę ze światem i życzliwa młodzież. Podczas pobytu, za pośrednictwem organizatorów turnieju, młodzież będzie miała okazję osobiście spotkać Ojca Świętego. 

Wyjazd reprezentacji finansuje Fundacja Kolumba „Knights of Columbus” - największa na świecie katolicka organizacja o charakterze charytatywnym (1,8 mln członków).

Zastępca Prezydenta Miasta Iwona Waszkiewicz wręczyła nominację dla 12 osób – 9 zawodników i wolontariuszy oraz 3 trenerów.

Lista osób, które otrzymały nominację:

Zawodnicy:

Agnieszka Grocholska – zawodnik z SOSW 3

Przemysław Nowak – zawodnik z SOSW 3

Kamil Górski – zawodnik, były uczeń SOSW 3

Natalia Koslowska – zawodnik z SOSW 3

Karol Koslowski – zawodnik z SOSW 3

Martyna Fajfer – partner, Międzynarodowe Liceum Sokrates

Dawid Zieliński – partner, Międzynarodowe Liceum Sokrates

Dominik Zwoliński – partner, Międzynarodowe Liceum Sokrates

Rafał Szczukowski – partner, Zespół Szkół Budowlanych

Trenerzy:

Marek Sperski – kierownik ekipy, Zespół Szkół Budowlanych

Dariusz Wiśniewski – trener, SOSW 3 i Międzynarodowe Liceum Sokrates

Anna Zwolenkiewicz – trener SOSW 3

Turniej odbędzie się w dniach 13-15.10.2017 r. Pierwszego dnia zaplanowano jedynie uroczyste otwarcie, drugiego zawody, a trzeciego finały i uroczyste zakończenie.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe