"Kosmiczny" festiwal Improdrom startuje w Bydgoszczy

  • 6.10.2017, 16:17 (aktualizacja 06.10.2017 16:28)
  • KB
MCK
Już za chwilę startuje u nas Festiwal Teatrów Impro IMPRODROM! W Bydgoszczy pojawi się kilkudziesięciu gości z kraju i zagranicy. Osiem spektakli oraz wiele warsztatów wypełni trzy festiwalowe dni. Zobaczcie koniecznie co dla Was przygotowaliśmy! W tym roku motywem przewodnim jest kosmos.

Teatr improwizacji to jedna z najciekawszych dziedzin sztuki korzystających z bogactwa świata teatru i kabaretu zarazem. Każdy spektakl jest osobną, niepowtarzalną całością. Niepowtarzalną w sensie dosłownym. Spektakle impro powstają bowiem „tu i teraz”. Aktorzy improwizują dane sceny opierając się jedynie na swobodnie zarysowanych strukturach ogólnych. Dlatego nigdy nie da się dwa razy pójść na ten sam pokaz teatru improwizacji.

Bitbay 3.0 nadchodzi !

Bydgoszcz może pochwalić się jedyną, czysto kobiecą grupą impro – teatrem Wymywammy, działającym przy Miejskim Centrum Kultury. To właśnie dziewczyny z Wymywammy są organizatorkami festiwalu Improdrom, który już po raz czwarty rusza w piątek, 6 października zaczynając od sekcji warsztatowej.

Wśród tegorocznych gości znajdzie się jeden z najlepszych zespołów impro - The School of Night z Londynu, który przywiezie do nas spektakl oparty na sztukach Szekspira. W Bydgoszczy wystąpią też Improkracja (Wrocław), Impro Atak (Łódź), Hurt Luster, Timothée Ansieau (Francja), Liz Peters (Anglia), Sara Šoukal (Słowenia), Gosia Róża Różalska, Katarzyna Chmara i Alan Pakosz.

Spektakle festiwalowe odbędą się w sobotę i niedzielę na scenie MCK. BILETY/KARNETY do kupienia w kasie MCK: bilety na 1 dzień kosztują 30 zł, karnety na cały festiwal: 50 zł

A to program całego wydarzenia.


Festiwal Teatrów Impro IMPRODROM

7-8.10.2017

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

 

Sobota. 7.10.2017 r.

18.00 - wymyWammy – Świat równoległy

Być może gdzieś w odległych zakątkach naszego wszechświata znajduje się inny świat… I może w tym świecie czas płynie w tym samym kierunku, niosąc ze sobą historie miłości, przyjaźni, uniesień i innych komicznych doznań? Już niebawem staniecie się częścią ulotnej rzeczywistości istniejącej za każdym razem tylko kilkadziesiąt międzygwiezdnych minut. Stwórzmy razem czasoprzestrzeń, w której rozgrywają się fascynujące, zupełnie nieoczekiwane historie. To publiczność wykreuje nasze postaci, które ożyją w tym innym, a może nie aż tak innym równoległym świecie…

19.00 - Miks Impro,
opieka: The School of Night (spektakl w języku angielskim)

12 improwizatorów zewsząd połączy się na scenie, by wspólnie odkrywać, tworzyć na Waszych oczach i czerpać z tego radość. Przedstawiciele różnych grup impro stworzą unikalny skład, który zaistnieje tylko ten jeden raz, na naszym Festiwalu. Ta grupa szczęśliwców wybrana spośród wielu poprowadzona zostanie przez naszych znamienitych gości – Alana Coxa i Seana McCanna.

20.15 - Impro Atak - Improwizowana komedia muzyczna

Impro Atak to zespół profesjonalnych aktorów oraz muzyków zakochanych w improwizacji teatralnej. Od trzech lat jest to swoiste perpetuum mobile, w którym pozytywna energia widowni i zespołu wzajemnie się napędzają. Na stałe związani z Teatrem Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ale występują również na deskach Teatru Komedia w Warszawie i Teatru STU w Krakowie oraz PFK Opera Leśna w Sopocie. Na Improdromie wystąpią z musicalem w formie bez formy. Inspiracją będzie dla nich publiczność i oni sami. Jedno jest pewne będzie to spektakl pełen muzyki!

21.00 - The School Of Night – Szekspir improwizowany (spektakl w języku angielskim)

The School of Night tworzą Sean McCann i Alan Cox. Co tak właściwie robią? Otóż właśnie wzywają Muzy, wskrzeszają wielkich poetów i pisarzy przeszłości improwizując ich utracone dzieła. Ich spektakle wystawiane były na festiwalach w Londynie, Edynburgu, Toronto, Edmonton, Amsterdamie, Mediolanie, Bolonii, Wiesbaden. Spotkania ze The School of Night to zupełnie inne i absolutnie niespotykane wydarzenia teatralne. Improwizatorzy zagłębiają się w umysły poetów, pisarzy i dramaturgów, i dawnych, i obecnych, tworząc na naszych oczach całkowicie nowe dzieła - od piosenki zainspirowanej sugestią widza, aż po jeden akt, czy wręcz cały spektakl na podstawie nigdy nie napisanego dzieła Szekspira.

 

Niedziela, 8.10.2017 r.

18.00 - Improkracja – Bestseller

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Powstał w 2011 roku we Wrocławiu. W repertuarze posiada zarówno krótkie jak i długie formaty. Podczas festiwalu zaprezentuje autorski spektakl "Bestseller", który stanowi inscenizację nie napisanej dotąd książki. Jest to spektakl zarówno dla wytrawnych impro maniaków jak i wielbicieli dobrych opowieści.

19.00 - Miks Impro

opieka: Mateusz Płocha (Improkracja, Dwaj Panowie)

 

12 improwizatorów zewsząd połączy się na scenie, by wspólnie odkrywać, tworzyć na Waszych oczach i czerpać z tego radość. Przedstawiciele różnych grup impro stworzą unikalny skład, który zaistnieje tylko ten jeden raz, na naszym Festiwalu. Ta grupa szczęśliwców wybrana spośród wielu poprowadzona zostanie przez naszego wspaniałego gościa – Mateusza Płochę.

20.15 - Hurt Luster – Harold

Hurt Luster to trzyosobowa grupa teatralna, a może raczej po prostu improwizacyjna. Albo performatywna. Zajmuje się graniem spektakli na żywo, bez przygotowania, bez planu - równocześnie są reżyserkami, scenarzystkami, aktorkami, choreografkami - a wszystko tylko raz i nigdy już nie do powtórzenia. Hurt założyły - po różnych przygodach z uczeniem się improwizacji w Chicago, Nowym Jorku, Warszawie - Marta Iwaszkiewicz, Ola Markowska i Joanna Pawluśkiewicz. Grają razem od 2013 roku. W Bydgoszczy zagrają format Harold - stworzony w Stanach najdziwniejszy i zarazem najprostszy format improwizacyjny. Wszystko na trzy i one są trzy.

21.00 - Ohana

Skład: Timothée Ansieau - Francja, Liz Peters - Anglia, Sara Šoukal - Słowenia, Gosia Róża Różalska, Katarzyna Chmara i Alan Pakosz - Polska (spektakl w języku angielskim)

Ohana to międzynarodowy projekt improwizatorów z całej Europy. Łączy ludzi o wielkich sercach i pasji do tej formy sztuki, którzy rozwijają ją w swoich krajach, budują społeczności, występują, uczą i podróżują. Ohana spotyka się trzy razy w roku, aby dzielić się inspiracją, doświadczeniem i wyzwaniami. Jak widzicie, podążamy za przygodą, która w tym wypadku poprowadziła ścieżki kilku Ohanowych serc z Wielkiej Brytanii, Słowenii, Francji i Polski prosto do Bydgoszczy. Ohana znaczy Rodzina.


BILETY/KARNETY (do kupienia w kasie MCK):

  • Bilety na 1 dzień: 30 zł
  • Karnety na cały festiwal: 50 zł
KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe