"Kosmiczny" festiwal Improdrom startuje w Bydgoszczy

  • 6.10.2017, 16:17 (aktualizacja 06.10.2017 16:28)
  • KB
MCK
Już za chwilę startuje u nas Festiwal Teatrów Impro IMPRODROM! W Bydgoszczy pojawi się kilkudziesięciu gości z kraju i zagranicy. Osiem spektakli oraz wiele warsztatów wypełni trzy festiwalowe dni. Zobaczcie koniecznie co dla Was przygotowaliśmy! W tym roku motywem przewodnim jest kosmos.

Teatr improwizacji to jedna z najciekawszych dziedzin sztuki korzystających z bogactwa świata teatru i kabaretu zarazem. Każdy spektakl jest osobną, niepowtarzalną całością. Niepowtarzalną w sensie dosłownym. Spektakle impro powstają bowiem „tu i teraz”. Aktorzy improwizują dane sceny opierając się jedynie na swobodnie zarysowanych strukturach ogólnych. Dlatego nigdy nie da się dwa razy pójść na ten sam pokaz teatru improwizacji.

Bydgoszcz może pochwalić się jedyną, czysto kobiecą grupą impro – teatrem Wymywammy, działającym przy Miejskim Centrum Kultury. To właśnie dziewczyny z Wymywammy są organizatorkami festiwalu Improdrom, który już po raz czwarty rusza w piątek, 6 października zaczynając od sekcji warsztatowej.

Wśród tegorocznych gości znajdzie się jeden z najlepszych zespołów impro - The School of Night z Londynu, który przywiezie do nas spektakl oparty na sztukach Szekspira. W Bydgoszczy wystąpią też Improkracja (Wrocław), Impro Atak (Łódź), Hurt Luster, Timothée Ansieau (Francja), Liz Peters (Anglia), Sara Šoukal (Słowenia), Gosia Róża Różalska, Katarzyna Chmara i Alan Pakosz.

Spektakle festiwalowe odbędą się w sobotę i niedzielę na scenie MCK. BILETY/KARNETY do kupienia w kasie MCK: bilety na 1 dzień kosztują 30 zł, karnety na cały festiwal: 50 zł

A to program całego wydarzenia.


Festiwal Teatrów Impro IMPRODROM

7-8.10.2017

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

 

Sobota. 7.10.2017 r.

18.00 - wymyWammy – Świat równoległy

Być może gdzieś w odległych zakątkach naszego wszechświata znajduje się inny świat… I może w tym świecie czas płynie w tym samym kierunku, niosąc ze sobą historie miłości, przyjaźni, uniesień i innych komicznych doznań? Już niebawem staniecie się częścią ulotnej rzeczywistości istniejącej za każdym razem tylko kilkadziesiąt międzygwiezdnych minut. Stwórzmy razem czasoprzestrzeń, w której rozgrywają się fascynujące, zupełnie nieoczekiwane historie. To publiczność wykreuje nasze postaci, które ożyją w tym innym, a może nie aż tak innym równoległym świecie…

19.00 - Miks Impro,
opieka: The School of Night (spektakl w języku angielskim)

12 improwizatorów zewsząd połączy się na scenie, by wspólnie odkrywać, tworzyć na Waszych oczach i czerpać z tego radość. Przedstawiciele różnych grup impro stworzą unikalny skład, który zaistnieje tylko ten jeden raz, na naszym Festiwalu. Ta grupa szczęśliwców wybrana spośród wielu poprowadzona zostanie przez naszych znamienitych gości – Alana Coxa i Seana McCanna.

20.15 - Impro Atak - Improwizowana komedia muzyczna

Impro Atak to zespół profesjonalnych aktorów oraz muzyków zakochanych w improwizacji teatralnej. Od trzech lat jest to swoiste perpetuum mobile, w którym pozytywna energia widowni i zespołu wzajemnie się napędzają. Na stałe związani z Teatrem Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ale występują również na deskach Teatru Komedia w Warszawie i Teatru STU w Krakowie oraz PFK Opera Leśna w Sopocie. Na Improdromie wystąpią z musicalem w formie bez formy. Inspiracją będzie dla nich publiczność i oni sami. Jedno jest pewne będzie to spektakl pełen muzyki!

21.00 - The School Of Night – Szekspir improwizowany (spektakl w języku angielskim)

The School of Night tworzą Sean McCann i Alan Cox. Co tak właściwie robią? Otóż właśnie wzywają Muzy, wskrzeszają wielkich poetów i pisarzy przeszłości improwizując ich utracone dzieła. Ich spektakle wystawiane były na festiwalach w Londynie, Edynburgu, Toronto, Edmonton, Amsterdamie, Mediolanie, Bolonii, Wiesbaden. Spotkania ze The School of Night to zupełnie inne i absolutnie niespotykane wydarzenia teatralne. Improwizatorzy zagłębiają się w umysły poetów, pisarzy i dramaturgów, i dawnych, i obecnych, tworząc na naszych oczach całkowicie nowe dzieła - od piosenki zainspirowanej sugestią widza, aż po jeden akt, czy wręcz cały spektakl na podstawie nigdy nie napisanego dzieła Szekspira.

 

Niedziela, 8.10.2017 r.

18.00 - Improkracja – Bestseller

Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Powstał w 2011 roku we Wrocławiu. W repertuarze posiada zarówno krótkie jak i długie formaty. Podczas festiwalu zaprezentuje autorski spektakl "Bestseller", który stanowi inscenizację nie napisanej dotąd książki. Jest to spektakl zarówno dla wytrawnych impro maniaków jak i wielbicieli dobrych opowieści.

19.00 - Miks Impro

opieka: Mateusz Płocha (Improkracja, Dwaj Panowie)

 

12 improwizatorów zewsząd połączy się na scenie, by wspólnie odkrywać, tworzyć na Waszych oczach i czerpać z tego radość. Przedstawiciele różnych grup impro stworzą unikalny skład, który zaistnieje tylko ten jeden raz, na naszym Festiwalu. Ta grupa szczęśliwców wybrana spośród wielu poprowadzona zostanie przez naszego wspaniałego gościa – Mateusza Płochę.

20.15 - Hurt Luster – Harold

Hurt Luster to trzyosobowa grupa teatralna, a może raczej po prostu improwizacyjna. Albo performatywna. Zajmuje się graniem spektakli na żywo, bez przygotowania, bez planu - równocześnie są reżyserkami, scenarzystkami, aktorkami, choreografkami - a wszystko tylko raz i nigdy już nie do powtórzenia. Hurt założyły - po różnych przygodach z uczeniem się improwizacji w Chicago, Nowym Jorku, Warszawie - Marta Iwaszkiewicz, Ola Markowska i Joanna Pawluśkiewicz. Grają razem od 2013 roku. W Bydgoszczy zagrają format Harold - stworzony w Stanach najdziwniejszy i zarazem najprostszy format improwizacyjny. Wszystko na trzy i one są trzy.

21.00 - Ohana

Skład: Timothée Ansieau - Francja, Liz Peters - Anglia, Sara Šoukal - Słowenia, Gosia Róża Różalska, Katarzyna Chmara i Alan Pakosz - Polska (spektakl w języku angielskim)

Ohana to międzynarodowy projekt improwizatorów z całej Europy. Łączy ludzi o wielkich sercach i pasji do tej formy sztuki, którzy rozwijają ją w swoich krajach, budują społeczności, występują, uczą i podróżują. Ohana spotyka się trzy razy w roku, aby dzielić się inspiracją, doświadczeniem i wyzwaniami. Jak widzicie, podążamy za przygodą, która w tym wypadku poprowadziła ścieżki kilku Ohanowych serc z Wielkiej Brytanii, Słowenii, Francji i Polski prosto do Bydgoszczy. Ohana znaczy Rodzina.


BILETY/KARNETY (do kupienia w kasie MCK):

  • Bilety na 1 dzień: 30 zł
  • Karnety na cały festiwal: 50 zł
KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe