Termin konsultacji w sprawie rozbudowy ul. Nakielskiej został wydłużony

  • 6.10.2017, 13:58 (aktualizacja 06.10.2017 14:05)
  • KB
Termin konsultacji w sprawie rozbudowy ul. Nakielskiej został wydłużony KB
Ze względu na duże zainteresowanie z jakimi spotkały się konsultacje dotyczące rozbudowy ul. Nakielskiej, ich termin został wydłużony. Bydgoszczanie mogą opiniować wstępne rozwiązania przygotowane przez projektantów do 12 października.

Wstępna dokumentacja zakłada przebudowę Nakielskiej na odcinku od ronda, które powstanie wcześniej  przy skrzyżowaniu z Lisią do wiaduktu kolejowego. Zakłada się poszerzenie jezdni do 4 pasów ruchu. W praktyce będzie to jednak jezdnia dwupasmowa z dwoma dodanymi wewnątrz buspasami. 

Z buspasów dodatkowo będą mogły korzystać pojazdy skręcające w lewo. Dzięki temu nie będą one blokowały strumienia pojazdów jadących na wprost. Ponieważ autobusy będą poruszały się środkowymi pasami, obsługę pasażerską zapewnią tzw. „przystanki wiedeńskie” w postaci wyniesień na zewnętrznych pasach jezdni. Skrzyżowanie ul. Bronikowskiego i Nakielskiej ma mieć kształt ronda spiralnego. Po obu stronach pasa drogowego zaprojektowano chodniki i ścieżki rowerowe, oddzielone od siebie marginesami bezpieczeństwa.

Celem konsultacji jest zebranie uwag dotyczących przyjętych rozwiązań w projekcie. Może skutkować to wprowadzeniem korekt do zaprezentowanego projektu, ponieważ  znajduje się on w stadium koncepcji. Warto podkreślić, że koncepcja była omawiana już z przedstawicielami Rady Osiedla Miedzyń-Prądy.

Ze szczegółowymi opisem zadania, mapami i planami można zapoznać się na stronach  ZDMiKP. Koncepcja modernizacji ul. Nakielskiej jest dostępna także  w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174a ( piętro III, pokój 307).

Bydgoszczanie mogą zgłaszać uwagi za pośrednictwem aplikacji internetowej dostępnej TUTAJ lub przesyłać wypełnione karty pocztą elektroniczną na adres konsultacje@zdmikp.bydgoszcz.pl  lub pocztą tradycyjną na adres ZDMiKP w Bydgoszczy, ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miedzyń
Miedzyń 18.09.2018, 18:37
Robią jezdnie tam, gdzie jej najmniej potrzeba. Od wiaduktu do ronda będzie się jeszcze gorzej korkowało. Od tego ruchu ulicznego, mieszkańcom garnki podskakują na piecykach. Bruski obiecał przebudowę całej Nakielskiej a robi po łepkach. Co da przebudowa od Lisiej do Bronikowskiego, kompletnie nic. I jeszcze te przystanki wiedeńskie i ograniczenie przed do 25 km/h To tak jak na Hetmańskiej, ucięli jeden pas ruchu, robiąc wysepkę dla pieszych.


Pozostałe