Pierwsza stacja szybkiego ładowania samochodu elektrycznego w województwie kujawsko-pomorskim otwarta w Focusie

  • 5.10.2017, 13:07
  • KB
Pierwsza stacja szybkiego ładowania samochodu elektrycznego w województwie kujawsko-pomorskim otwarta w Focusie Materiały prasowe
Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji – są ciche, mają niskie koszty eksploatacji, a przede wszystkim nie emitują spalin. Grupa Atrium, hołdując zasadom zrównoważonego rozwoju i wyznaczając trendy na rynku centrów handlowych, wprowadza do wybranych obiektów stacje z ładowarkami do aut elektrycznych. Jednym z pierwszych punktów jest stacja w Focus w Bydgoszczy. To jednocześnie pierwsza stacja w ramach tworzonej przez RAWICOM ogólnopolskiej sieci 50 stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Jak wynika z raportu dotyczącego branży automotive firmy doradczej KPMG oraz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w ubiegłym roku Polacy zarejestrowali 556 aut z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in. To o 65 proc. więcej niż w 2015 roku. Choć sprzedaż takich samochodów w Polsce rośnie, na razie jest ich niewiele. Jedną z przyczyn tego stanu jest brak infrastruktury umożliwiającej swobodne poruszanie się pojazdem elektrycznym po polskich drogach. Może się to zmienić za sprawą powstającej ogólnopolskiej sieci ładowania pojazdów elektrycznych.

Spółka RAWICOM planuje zainstalować 50 stacji ładowania w całej Polsce, głównie w dużych miastach. Pierwszy punkt powstał w centrum handlowym Focus w Bydgoszczy. To jednocześnie pierwsza stacja szybkiego ładowania dla samochodów elektrycznych w województwie kujawsko-pomorskim.

- Samochody elektryczne są przyjazną dla środowiska naturalnego alternatywą dla pojazdów spalinowych. Nie emitują takich zanieczyszczeń, jak tlenki siarki czy azotu, które są problemem wielu polskich miast. Jednocześnie są znacznie cichsze niż pojazdy spalinowe, co jest ważne dla poziomu hałasu w większych aglomeracjach. Focus w Bydgoszczy, uczestnicząc w projekcie RAWICOM i udostępniając powierzchnię dla ładowarek, przyczynia się do rozwoju infrastruktury, której potrzebują kierowcy samochodów elektrycznych. Dzięki przedsięwzięciu mamy wkład w popularyzację pojazdów bezemisyjnych oraz – docelowo – w jakość powietrza, którym oddychamy – Mówi Gregory Pertus, dyrektor Focus w Bydgoszczy.

– Nasze centrum należy do Grupy Atrium, która – jako właściciel i zarządca obiektów handlowych – w swoich działaniach kieruje się zrównoważonym podejściem do prowadzenia biznesu poprzez odpowiedzialne budownictwo, z poszanowaniem otoczenia, oraz zarządzanie obiektami z uwzględnieniem zasad użyteczności społecznej. Spółka na bieżąco monitoruje rynek oraz śledzi trendy i zmiany zachodzące w miejskim stylu życia klientów centrów handlowych, którzy coraz większą wagę przywiązują do ochrony środowiska i ekologicznych rozwiązań – dodaje.

RAWICOM zainstalował na parkingu Focus w Bydgoszczy stację szybkiego ładowania, tzw. Supercharger. Stacja ładuje samochód elektryczny mocą 50 kW. Z punktu może korzystać większość najpopularniejszych samochodów elektrycznych, np. Tesla, Nissan Leaf lub Mitsubishi Outlander. Jedno ładowanie trwa 20 minut i pozwala na przejechanie ok. 130 km. 

- Szukając miejsc dla naszych stacji kierujemy się dobrą lokalizacją i dostępnością punktów, w których umieszczamy ładowarki, a także komfortem kierowców, którzy korzystają z naszych usług.

Dlatego centrum handlowe, takie jak Focus w Bydgoszczy, całkowicie spełnia te oczekiwania – obiekt znajduje się w centrum miasta, a nasza stacja będzie dostępna całą dobę. Atutem punktu ładowania aut elektrycznych w centrum handlowym jest również możliwość zagospodarowania czasu ładowania – kierowcy mogą udać się do centrum, zrobić potrzebne zakupy lub załatwić codzienne sprawy. – Mówi Adam Hłond, współwłaściciel firmy RAWICOM.

Stacja szybkiego ładowania aut jest zlokalizowana na parkingu zewnętrznym Focus w Bydgoszczy, od strony ul. Sieńki. Posiadacze pojazdów elektrycznych mogą korzystać z punktu ładowania całą dobę.

Więcej informacji na temat oferty Focus w Bydgoszczy można znaleźć na stronie internetowej focusmall-bydgoszcz.pl.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe