"Wiatrak" zaprasza na Fordoński Festiwal Integracyjny

  • 1.09.2017, 18:43 (aktualizacja 01.09.2017 19:04)
  • KB
Wiatrak
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Fordonu i nie tylko na niedzielny (3 września) festiwal na terenach Fundacji „Wiatrak” (ul. Bołtucia 7).

W programie imprezy będzie wiele różnych atrakcji. Na scenie wystąpią m.in. kuglarz Oskar Miłosierny, iluzjonista Bartolomeo, Teatr „inteGracje” z „Wiatraka”, uczestnicy zajęć akrobatyki czy wokalistka Natalia Smogulecka z zespołem. 
Na stoisku Warsztatu Terapii Zajęciowej „Wiatrak” będzie można kupić piękne przedmioty robione ręcznie przez niepełnosprawnych – stroiki, świeczki, podkładki, biżuterię i wiele innych. Będą też stoiska z innymi wyrobami – rzeźbami z drewna i mydła, kosmetykami, rękodziełem artystycznym i ludowym, wyplotami z brzozy itp.

Od godz. 16.40 do około godz. 18.00 chętni będą mogli spotkać się z instruktorem nordic walking i poznać wszystkie tajniki tego sportu. 
Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży – będzie można pograć w piłkę nożną i siatkówkę, a także w szachy czy poskakać na trampolinie. Będzie stoisko z grami planszowymi PEGAZ, lody z Rolniczej Zagrody, wata cukrowa, dmuchańce, balony z helem i wiele innych atrakcji. 

Chętni będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody, kupując losy w loterii fantowej Rady Rodziców, z której dochód przeznaczony zostanie na animacje społeczno-kulturalne dzieci i młodzieży.

Podczas festiwalu będzie można też odwiedzać specjalny namiot, w którym udzielane będą odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące "wiatrakowych" zajęć, będzie też możliwość, by od razu się na nie zapisać.  Fordoński Festiwal Integracyjny ze św. Matką Teresą z Kalkuty – patronką „Wiatraka” - potrwa w godz. 15.00-19.00. Festyn jest współfinansowany ze środków PFRON.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe