78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Obchody

  • 1.09.2017, 09:44 (aktualizacja 01.09.2017 09:59)
  • KB
78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Obchody archiwum
Uroczystości rozpoczną się dziś tj. 1 września o godz. 16.00. Do udziału zaprasza Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Uroczystości już dziś w godzinach popołudniowych.  O godz. 16.00 rozpocznie się msza święta w kościele p.w. św. Jadwigi Królowej przy ul. Wojska Polskiego7.

Po mszy uczestnicy uroczystości przejdą wspólnie na Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy  przy ul. gen. Stanisława „Grzmota” Skotnickiego 2, gdzie zaplanowano dalsze obchody, w tym okolicznościowe przemówienia i złożenie kwiatów.

Za datę rozpoczęcia wojny przyjmuje się 1 września 1939 roku – atak Niemiec na Polskę. 3 września przystąpiły do wojny Wielka Brytania i Francja (w piśmiennictwie zachodnim podaje się czasami tę drugą datę jako początek wojny światowej).

Niektórzy historycy za początek wojny światowej uznają wojnę chińsko-japońską, rozpoczętą 7 lipca 1937 roku najazdem wojsk japońskich, jednakże aż do 1941 roku konflikt ten pozostawał lokalny.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe