Rowerowy Rajd z BPPT. Bydgoska Masa Krytyczna zaprasza!

  • 31.08.2017, 09:41 (aktualizacja 31.08.2017 10:39)
  • KB
Rowerowy Rajd z BPPT. Bydgoska Masa Krytyczna zaprasza! archiwum
Przejazd przez miasto, rajd na orientację, fitness i przegląd techniczny roweru – to najważniejsze atrakcje Rajdu z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 3 września.

BPPT w pierwszej kolejności kojarzy się mieszkańcom miasta z miejscem pracy, ale jest to także świetne miejsce do rekreacji. Kilometry dobrych dróg rowerowych zachęcają coraz większą liczbę bydgoszczan do odwiedzania tego miejsca. Zarząd Parku chce przekonać do tego miejsca jeszcze większą liczbę cyklistów i zaktywizować bydgoszczan do czynnego wypoczynku, dlatego wespół z Bydgoską Masą Krytyczną organizują w najbliższy rajd połączony z piknikiem.  

Infrastruktura rowerowa w BPPT jest dobrze przygotowana, dlatego może służyć jako ciąg komunikacyjny, ale także miejsce rekreacji. Owszem, brakuje dojazdu wzdłuż ulicy Glinki pracujemy nad tym. Rajd z BPPT jest naszą nową propozycją dla mieszkańców Bydgoszczy i mamy nadzieję, że wpisze się on na stałe do kalendarza bydgoskich imprez rowerowych. – Zaprasza prezes Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna, Wojciech Bulanda.

Rajd wyruszy w niedzielę, 3 września o godz. 11:00 ze Starego Rynku i przejedzie do Parku. Tam przy ul. Bydgoskich Przemysłów zaplanowano piknik z grillowaniem, pokazami pierwszej pomocy, zajęciami fitness. Będzie także możliwość oznakowania roweru czy sprawdzenia jego stanu technicznego.

Głównym punktem programu będzie rajd orientację, w którym do zdobycia jest markowy rower miejski. Uczestnicy, którzy zarejestrują się na rajd otrzymają zestawy startowe, w których będzie m.in. bon na kiełbaskę i opaska odblaskowa. Opłata wpisowa wynosi 5 zł i zostanie przekazana na bydgoskie schronisko dla zwierząt. Zapisy online trwają do piątku do godz. 12 na stronie https://b4sportonline.pl/rajd_bppt/zapisy_na_rajd_z_bppt

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe