XXIX Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń

  • 30.08.2017, 08:52 (aktualizacja 30.08.2017 09:00)
  • KB
 XXIX Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń fot. KPCK
Do udziału w tym literackim przedsięwzięciu jury zakwalifikowało 37 autorów z całego kraju (na podstawie zgłoszonych zestawów wierszy).

Tegoroczny program Spotkań obfitować będzie w wiele wydarzeń kulturalnych, są to m.in. ogłoszenie wyników konkursów poetyckich dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, promocja almanachu poetyckiego pt. „W drodze”, który jest plonem konkursu dla dorosłych i został wydany przez Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit”, ze środków Urzędu Miejskiego w Kruszwicy.

Bitbay 3.0 nadchodzi !

Organizatorzy zapraszają na recital Małgorzaty Żurańskiej-Wilkowskiej i wernisaż wystawy malarstwa Zofii Świst pt. „Dziecko”. Przeprowadzony zostanie konkurs na fraszkę. Jednym z najważniejszych punktów programu będą spotkania autorskie poetów we wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych miasta i gminy Kruszwica. Ponadto autorzy uczestniczyć będą w spotkaniach ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla Dziewcząt i Środowiskowym Domu Samopomocy w Kruszwicy.

Łącznie odbędzie się około 30 spotkań. Ważnym elementem  będą warsztaty poetyckie prowadzone przez Leszka Szarugę – poetę, tłumacza i krytyka literackiego  oraz Sławomira Matusza ­– poetę i krytyka literackiego. Gwiazdą wieczoru na Wzgórzu Zamkowym pod Mysią Wieżą będzie zespół „Trzeci Oddech Kaczuchy”. Tradycją spotkań od wielu lat są warsztaty recytatorskie dla poetów, które poprowadzi Mieczysław Franaszek – aktor teatralny i filmowy. Odbędzie się również spotkanie z przewodnikiem i regionalistą Januszem Owczarkiem pt.  „Skarby Kruszwicy”, prezentacje poetyckie uczestników, ognisko.

W tym roku Gmina Inowrocław obchodzi Rok Stanisława Przybyszewskiego. Z tej okazji odbędzie się wykład o kujawskim twórcy, który poprowadzi Janina Sikorska – dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.


Organizatorami XXIX Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń są: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Bydgoszczy, a współorganizatorami: Centrum Kultury i Sportu Ziemowit w Kruszwicy Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Stanisława Przybyszewskiego w Kruszwicy, Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, „Kwartalnik Artystyczny. Kujawy i Pomorze”, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Bydgoszcz, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Nadgoplański w Kruszwicy. Zadanie dofinansowano ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Gminy Kruszwica.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe