Kolejne torowisko czeka konserwacja. Będą zmiany w komunikacji miejskiej

  • 23.08.2017, 12:20
  • KB
Kolejne torowisko czeka konserwacja. Będą zmiany w komunikacji miejskiej KB
Już w najbliższy weekend (26-27.08) przeprowadzane będą prace konserwacyjne torowiska Lewińskiego, Andersa. W związku z tym, linie tramwajowe nr 3; 5; 7 oraz 10 (jadące od strony Centrum) zostaną skierowane do pętli tramwajowej przy ulicy Wyścigowej. Kolejne regulacje odbywać się będą 02-03.09. oraz 09-10.09. (soboty i niedziele).

Wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku od pętli Wyścigowa przez wiadukt tramwajowy:

  • do pętli Niepodległości - Za T7; Za T10,
  • do pętli Łoskoń - Za T3; Za T5.

ZDMiKP podaje, że autobusowe linie zastępcze kursujące na terenie Fordonu zastępują wszystkie, skrócone linie tramwajowe kursujące do pętli Wyścigowa. W związku z tym przesiadając się na pętli Wyścigowa z linii T3, T5, T7 i T10 można kontynuować podróż dowolną linią zastępczą bez konieczności kasowania kolejnego biletu.

Z kolei w kierunku do Centrum, podróżując dowolną linią zastępczą można kontynuować podróż liniami T3, T5, T7 i T10 także bez konieczności kasowania kolejnego biletu.

Jednocześnie informujemy, że uruchomione zostaną cztery zastępcze linie autobusowe, aby zapewnić kontynuację podróży z Fordonu do określonego celu tj. pętli Kapuściska, Wilczak, Rycerska, Las Gdański.

Oznacza to, że kursy linii ZaT3 będą skoordynowane z odjazdami linii T3 na pętli Wyścigowa, kursy linii ZaT5 z odjazdami linii T5, itd. Informujemy też, że w celu zapewnienia dogodnych przesiadek na pętli Wyścigowa, zastępcze linie autobusowe będą kursować wg odrębnych rozkładów jazdy.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lolek
lolek 24.08.2017, 09:08
może w końcu tramwaje nie będą tak strasznie hałasować - szczególnie te nowe są okropne- huczą, wyją, wydają jakieś piski- współczuję ludziom, którzy mieszkają przy torach ...

Pozostałe