Jak powinno nazywać się bydgoskie lodowisko? Bydgoszczanie mogą zadecydować!

  • 10.08.2017, 08:40 (aktualizacja 10.08.2017 08:56)
  • KB
Jak powinno nazywać się bydgoskie lodowisko? Bydgoszczanie mogą zadecydować! Materiały prasowe
Od 10 do 16 sierpnia czekamy na propozycje nazwy nowego lodowiska. Obiekt powstaje nad Brdą, w sąsiedztwie hali Łuczniczka i Artego Areny. Autor nazwy, która wybiorą mieszkańcy, zostanie nagrodzony voucherem na zakupy sprzętu sportowego.

Wartość vouchera wyniesie aż 1.000 zł – za taką sumę będzie można kupić na przykład łyżwy dla całej rodziny. Aby mieć szansę, na zdobycie vouchera, wystarczy wymyśleć i przesłać propozycję nazwy lodowiska.

W drugim etapie konkursu zaproponowane nazwy poddane zostaną pod głosowanie. Wygra tak, która otrzyma najwięcej głosów internautów, a autor tej nazwy zostanie nagrodzony wspomnianym voucherem. Niewątpliwie wartością dodaną dla zwycięzcy będzie sam fakt, że jest się autorem nazwy interesującego architektonicznie i z pewnością cieszącego się duża popularnością, długo oczekiwanego przez bydgoszczan obiektu sportowo-rekreacyjnego.

Wszystkie zasady konkursu na nazwę zawiera regulamin dostępny na stronie miasta.

Propozycje można nadsyłać wyłącznie za pomocą internetowego formularza tylko w dniach 10-16 sierpnia br. – formularz dostępny będzie od 10 sierpnia na stronie miasta.

Warto wiedzieć:

Projekt lodowiska został opracowany na podstawie wcześniej przygotowanej koncepcji programowo-przestrzennej.  Zakłada on powstanie bryły przypominającej lodowy kryształ. Na elewacji dominować mają okładziny w srebrnym kolorze oraz szkło. Lodowisko powstaje po północno-zachodniej stronie Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka”.  Inwestycja kosztuje 23,5 mln zł.

Obiekt wyposażony będzie w jeden z najnowocześniejszym systemów chłodzenia tafli. Maszynownia lodowiska będzie również rodzajem pompy ciepła. Ciepło, które trafi do płyty lodowiska, będzie  z niej zabierane i może zostać wykorzystane do innych celów : ogrzewania, pryszniców, ciepłej wody itp. Odzyskiwany będzie także chłód ze śniegu zebranego przez rolbę. Koszt eksploatacji tej maszynowni to mniej niż 60 proc. maszynowni starszych generacji.

Starszym bydgoszczanom słowo „lodowisko” kojarzy się z nazwą Torbyd. Ta sztuczna ślizgawka wybudowana została w 1959 r. pomiędzy ulicami: Moniuszki, Chopina i Ogińskiego, w sąsiedztwie obecnej Trasy Uniwersyteckiej. Obiekt ostatecznie zamknięto w 2004 r.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe