Kto powinien złożyć swój autograf na ulicy Długiej? Ratusz czeka na propozycje bydgoszczan

  • 8.08.2017, 12:42
  • KB
Kto powinien złożyć swój autograf na ulicy Długiej? Ratusz czeka na propozycje bydgoszczan KB
Składanie autografów na ulicy Długiej to już bydgoska tradycja. Ratusz czeka na propozycje do 18 sierpnia br. Osoba, która miałaby złożyć swój podpis powinna być szczególnie zasłużoną dla budowania dobrego imienia Bydgoszczy w Polsce, Europie i w świecie.

Do tej pory swoich tabliczek na ul. Długiej doczekały się 32 osoby, m.in. Lech Wałęsa, Tomasz Gollob, Irena Santor, Marek Harat, Jerzy Derenda, Leonard Pietraszak, Eleonora Harendarska, Paweł Łysak, czy Beata Mikołajczyk.

Propozycje można składać w Urzędzie Miasta przy ul. Jezuickiej 1 (pok. 116-118) lub elektronicznie (e-mail: autografy@um.bydgoszcz.pl). Spośród nadesłanych przez mieszkańców nazwisk ostatecznego wyboru dokona kapituła powołana przez Prezydenta Miasta.

Bydgoska Aleja Autografów jest owocem konkursu na nową atrakcję Bydgoszczy, który rozpisano w 2007 r. Na konkurs napłynęły 123 propozycje. Urząd Miejski w Bydgoszczy rozstrzygnął konkurs w listopadzie 2007 r. Autorką zwycięskiego pomysłu "Bydgoskiej Alei Autografów" była Halina Piechocka-Lipka, dyrektor wydziału kultury Urzędu Miasta.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe