Święto Wojska Polskiego i 97 rocznica Bitwy Warszawskiej w Bydgoszczy

  • 7.08.2017, 12:15
  • KB
Święto Wojska Polskiego i 97 rocznica Bitwy Warszawskiej w Bydgoszczy archiwum
Uroczysty apel oraz parada wojskowa. Tak 15 sierpnia w Bydgoszczy obchodzić będziemy Święto Wojska Polskiego. Patronat nad wydarzeniem objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Bartosz Kownacki.

15 sierpnia 2017 r. obchodzimy Święto Wojska Polskiego i 97 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Po raz pierwszy od wielu lat w Bydgoszczy odbędzie się ono w wyjątkowej oprawie. Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych - Dowódca Garnizonu Bydgoszcz i Wojewoda Kujawsko-Pomorski mają zaszczyt zaprosić mieszkańców miasta i regionu na spotkanie z wojskiem.

Na ul. Gdańskiej (od wiaduktu kolejowego w kierunku Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku - Myślęcinek) odbędzie się uroczysty apel oraz parada wojskowa z udziałem sprzętu wojskowego, będącego na wyposażeniu polskiej armii.

Święto Wojska Polskiego to nie tylko defilada wojskowa. Żołnierze z jednostek i instytucji dyslokowanych w województwie kujawsko-pomorskim przygotowali dla mieszkańców miasta i regionu mnóstwo atrakcji. Po południu rozpocznie się festyn żołnierski w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku.

Całość uroczystości rozpocznie się nabożeństwem w Kościele Garnizonowym w Bydgoszczy o godz. 9.00. Od godz. 11.30 – uroczysty apel i defilada wojskowa oraz w godz. 13.00 – 18.00 festyn żołnierski w Myślęcinku.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe