168,3 mln zł dofinansowania z UE na rozbudowę ulicy Kujawskiej. Podpisano umowę w Warszawie

  • 3.08.2017, 15:15 (aktualizacja 03.08.2017 15:46)
  • KB
168,3 mln zł dofinansowania z UE na rozbudowę ulicy Kujawskiej. Podpisano umowę w Warszawie Materiały prasowe
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podpisał w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie umowę na dofinansowanie rozbudowy ul. Kujawskiej wartą 168 mln zł. Bydgoszcz zagwarantowała sobie pozyskanie europejskiego wsparcia w trybie pozakonkursowym już w 2014 roku przyjmując strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

- Podpisanie tej umowy formalnie uruchamia europejskie dofinansowanie na rozbudowę ul. Kujawskiej. – Mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. -  To jedna z inwestycji, która rozwiąże szereg problemów komunikacyjnych w centrum miasta.

W takich momentach odczuwam nie tylko dumę. Skłaniają one też do refleksji nad tym, jak dynamicznie zmienia się miasto dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej. Rozbudowa ul. Kujawskiej to tymczasem jedna z wielu inwestycji, jakie przygotowaliśmy na najbliższe lata. Europejskie dofinansowanie wykorzystamy między innymi przy modernizacji ul. Grunwaldzkiej, wydłużeniu Trasy Uniwersyteckiej, budowie nowych mostów na Brdzie i przebudowie torowiska na ul. Toruńskiej.

W poprzednich latach zrealizowaliśmy natomiast inwestycje z dofinansowaniem o łącznej wartości 1 mld zł, w tym tramwaj do Fordonu, torowisko dworca kolejowego czy Trasę Uniwersytecką.

Rozbudowa ul. Kujawskiej jest połączona z zakupem 18 nowych tramwajów. Negocjowana będzie jeszcze możliwość zwiększenie zamówienia o kolejne pojazdy. Umowa na dostawę nowoczesnych „Swingów” została wiosną podpisana z bydgoską Pesą. Trwa też przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca robót budowlanych. Prace budowlane zajmą nie więcej niż 30 miesięcy. Wartość całej inwestycji szacowana jest na około 277 mln zł.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe