Przewodnik w "ogórku" na trasie do Myślęcinka

  • 2.08.2017, 14:37
  • KB
Przewodnik w fot. Jakub Stawowczyk
Od sierpnia 2013 roku w Bydgoszczy można skorzystać z ciekawej atrakcji turystycznej dla całej rodziny jaką jest przejazd zabytkowym autobusem na dwóch malowniczych trasach.

Linia turystyczna nr 100 kursuje na trasie Stary Rynek – Myślęcinek, natomiast linia turystyczna nr 102 na trasie Stary Rynek – Exploseum. Przebieg tras skonstruowany został w taki sposób, aby umożliwić pasażerom szybkie i przyjemne dotarcie do najciekawszych miejsc w Bydgoszczy, takich jak Stare Miasto, Wyspa Młyńska czy LPKiW „Myślęcinek”, Muzeum Wodociągów, ulica Gdańska, Exploseum Fabryka DAG i wiele innych. Niewątpliwym atutem tych linii jest umiejscowienie początkowego przystanku w samym sercu miasta – na Starym Rynku, co pozwala podziwiać zabytkowe autobusy nie tylko korzystającym z nich pasażerom, ale także odwiedzającym Starówkę turystom i mieszkańcom.

Kamery Pogodowe z całej Polski

Na turystyczną, autobusową flotę składają się przede wszystkim zabytkowe egzemplarze autobusów marki Jelcz 043 oraz Jelcz M11. Obsługa tych linii ubrana jest w umundurowanie spełniające standardy historyczne z lat 50-tych i 60-tych, zaś każdy pasażer autobusu otrzymuje broszurę informacyjną zawierająca dokładną mapę przejazdu wraz z opisami atrakcji turystycznych mijanych na trasie.

Aktualna trasa przejazdu oraz rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej www.zdmikp.bydgoszcz.pl w zakładce „Rozkład jazdy”
(materiał pochodzi ze strony ZDMiKP)

Dodatkowo w każdą niedzielę, od 6 do 27 sierpnia LPKiW „Myślecinek” wprowadza swojego przewodnika na trasie prowadzącej ze Starego Rynku właśnie do Myślęcinka. Podczas tego przejazdu przewodnik będzie opowiadał o bydgoskim Myślęcinku.

Program promocji:

Sobota, 5 sierpnia 2017 r.  
- godz. 11.00 – 17:00 Stary Rynek Promocja linii turystycznych oraz LPKiW – prezentacja zabytkowego Jelcza 272, spotkanie z mieszkańcami bydgoskiego ZOO. 

Niedziela, 6 sierpnia 2017 r.
Premiera autobusu Jelcz 272 na linii turystycznej numer 100, inauguracja kursów z przewodnikiem LPKiW „Myślęcinek” 
(odjazdy ze Starego Rynku o godz. 14.05, 15.35, 17.05).

Niedziela, 13, 20 i 27 sierpnia
Skierowanie autobusu Jelcz 272 do obsługi linii 100/2, realizacja kursów z przewodnikiem LPKiW „Myślecinek” o godz. godz. 14.05, 15.35, 17.05.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe