Nad jezioro autobusem miejskim

  • 29.06.2017, 18:04 (aktualizacja 29.06.2017, 18:21)
  • KB
Nad jezioro autobusem miejskim archiwum
Rozpoczęły się wakacje. Przypominamy o funkcjonowaniu dwóch sezonowych linii autobusowych. Linią międzygminną nr 99 dojedziemy na plażę w Chmielnikach, a autobusami nr 75 do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. W weekendy natomiast zapraszamy na przejażdżkę zabytkowym taborem.

Autobusy linii międzygminnej nr 99 kursują codziennie z placu Kościeleckich w Bydgoszczy do Brzozy, Chmielnik, Prądocina, Januszkowa oraz do Nowej Wsi Wielkiej. Linia autobusowa nr 99 zapewnia wygodny dojazd do głównej plaży nad Jeziorem Jezuickim w Chmielnikach. W Prądocinie natomiast zlokalizowane są liczne ogródki działkowe. Dodatkowo, w uzgodnieniu z Urzędem Gminy, autobusy obsłużą dwie największe miejscowości w gminie – Nową Wieś Wielką i Brzozę. Linia nr 99 będzie kursowała do końca wakacji letnich.

Bilet jednorazowy na linię międzygminną kosztuje tyle samo, co bilet ważny w granicach administracyjnych Bydgoszczy: zwykły - 3,00 zł, ulgowy - 1,50 zł.

Drugą linią sezonową dojedziemy do Ostromecka. Połączenie funkcjonuje w soboty, niedziele i święta w miesiącach od maja do września. Autobusy linii nr 75 kursują na trasie: PRZYLESIE - Korfantego - Twardzickiego - Pelplińska - Wyzwolenia - Stary Fordon - Bydgoska - Strzyżawa - OSTROMECKO. Obowiązują standardowe bilety (3,00 zł – normalny, 1,50 zł – ulgowy).

Przypominamy także, że w weekendy po Bydgoszczy kursują zabytkowe autobusy, przede wszystkim Jelcze zwane popularnie „ogórkami”. Obsługa linii ubrana jest w stroje nawiązujące do tego z lat 50. i 60. Podróż „ogórkiem” to z pewnością frajda dla najmłodszych, a i ci starsi z łezkę w oku przypomną sobie szkolne wycieczki Jelczem. Linia turystyczna nr 100 kursuje na trasie Stary Rynek – Myślęcinek, natomiast linia turystyczna nr 102 na trasie Stary Rynek – Exploseum. Na liniach turystycznych obowiązuje standardowa taryfa opłat. Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe mogą podróżować tymi liniami bez dodatkowych opłat. Sprzedaż i kontrolę biletów prowadzi obsługa konduktorska.

Ostatnia letnia atrakcja komunikacyjna to linia 0. W każdą sobotę, niedzielę i święto na trasie Las Gdański – Bałtycka można przenieść się w czasie dzięki tramwajom typu Herbrand i 5N. Zgodnie z dotychczasowymi zasadami zielony  „dziadek Herbrand”, z uwagi na odkryte pomosty, będzie kursował w dni słoneczne. W czasie deszczu i pochmurnej aury zapraszamy na pokład „czerwonej eNki”. Ponadto na liniach turystycznych kursuje także drugi, kryty kremowy wagon typu Herbrand VNCB-80, nazywany przez bydgoszczan „Persilem”. Dodatkową atrakcją w zabytkowych tramwajach są dziurkacze i motorniczy w tradycyjnym stroju i czapce.

Rozkłady jazdy na stronie ZDMiKP.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe