Tania pożyczka od przedstawiciela, który przychodzi do domu

  • 26.06.2017, 13:13 (aktualizacja 29.06.2017 15:10)
  • Grupa Tipmedia
Tania pożyczka od przedstawiciela, który przychodzi do domu
Idea pożyczania pieniędzy w domu od przedstawiciela terenowego firmy pożyczkowej wcale nie umarła. Choć obecnie zdecydowanie więcej osób decyduje się na zaciągnięcie pożyczki przez Internet, wciąż sporo firm ma swoje oddziały terenowe, z których wydelegować mogą przedstawiciela. Ponadto, dzięki obsłudze bezpośredniej, wielu osobom łatwiej zrozumieć zasady pożyczki oraz poznać wszystkie koszty. Jest to duża zaleta zwłaszcza dla osób starszych. Do tego, decydując się na taką pożyczkę, można spłacać ją we własnym domu, bo przedstawiciel sam pofatyguje się po ratę. Pożyczkodawcy tacy najczęściej działają na rynkach lokalnych, ale jest też kilka dużych firm pożyczkowych, które oprócz pożyczek online oferują pożyczki z dostawą do domu.

Ile i na ile można pożyczyć?

W przeciwieństwie do popularnych chwilówek online, pożyczki domowe udzielane są na dłuższy czas, bardzo często z rozliczeniem tygodniowym albo miesięcznym. W każdym miesiącu pojawia się mnóstwo nowych ofert różniących się od siebie kwotą pożyczki czy terminem spłaty. Promocyjne mogą być też koszty. Jednak generalnie w ten sposób pożyczyć można kwoty od 500 do 7000 złotych, na okres co najmniej 18 tygodni, a maksymalnie 62 tygodni. Klient sam wybiera, jaką chce pożyczyć kwotę, a gdy po wyliczeniu zdolności kredytowej okaże się, że stać go na to, dostanie takową. Może zdarzyć się też tak, że zdolność kredytowa klienta jest za niska na wybraną kwotę, ale firma pożyczkowa może wysunąć kontrofertę z niższą kwotą do pożyczenia na takich samych warunkach.

Formalności i warunki pożyczania pieniędzy

Każda firma może stawiać inne wymogi, jednak zwykle warunkiem otrzymania pożyczki jest ukończenie 18. roku życia (lista firm udzielających chwilówek od 18 lat - kliknij). Potencjalny klient nie może też przekroczyć 75 roku życia. Do tego musi mieć ważny dowód osobisty, numer pesel oraz polskie obywatelstwo. Nie każda firma pożyczkowa akceptuje karty stałego pobytu, ale czasami na tej podstawie obcokrajowcy również mogą pożyczkę otrzymać. Trzeba mieć miejsce stałego zamieszkania, na przykład potwierdzone zameldowaniem albo umową najmu lokalu czy umową własnościową. Ważne jest, aby posiadać udokumentowany stały dochód. Nie musi to być umowa o pracę, może to być umowa o dzieło, umowa zlecenie, renta czy emerytura albo inne świadczenia.

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą także mogą na tej podstawie otrzymać pożyczkę. Osoby prowadzące zarejestrowaną działalność rolną mogą z powodzeniem starać się o otrzymanie tego typu pożyczki. Bardzo ważne jest, aby wszystkie dokumenty były aktualne. Przydadzą się: kserokopia dokumentu tożsamości i zaświadczenia o dochodach. Może też być potrzebne ksero ostatniego odcinka renty lub emerytury. Czasem firmy pożyczkowe akceptują oświadczenie o dochodach, składane podczas wizyty przedstawiciela terenowego.

Procedury

Żeby wnioskować o taką pożyczkę, można złożyć wniosek na stronie internetowej konkretnej firmy i zaznaczyć, że interesuje nas pożyczka domowa albo zadzwonić na infolinię i umówić się na spotkanie z przedstawicielem terenowym. Mniejsze lokalne przedsiębiorstwa oferują też możliwość kontaktu osobistego z osobą, która do nas przyjdzie udzielić pożyczki. Mimo że nazywa się ten rodzaj pożyczki pożyczką domową, wcale nie trzeba spotykać się z przedstawicielem firmy we własnym domu. Możemy na spotkanie umówić się na przykład w kawiarni podczas swojej przerwy lunchowej. Niekiedy można też umówić się w dni weekendowe czy świąteczne. Wszystko zależy od możliwości przedstawiciela firmy.

Na spotkaniu trzeba okazać stosowne dokumenty oraz zapoznać się z treścią umowy pożyczki i jej kosztami. W umowach nie może być mowy o żadnych ukrytych kosztach. Wszystkie przedstawiane są zwykle w osobnej tabeli informacyjnej lub tabeli z kosztami. I z tymi załącznikami trzeba się zapoznać przed podpisaniem umowy. Dołączany jest też terminarz spłat wraz z wysokością rat i terminem ich spłaty. W ten sposób od razu wiadomo, w jaki dzień tygodnia (przy ratach tygodniowych) albo w jaki dzień miesiąca (przy ratach wpłacanych co miesiąc) pojawi się przedstawiciel. Warto się dowiedzieć, czy pożyczkę trzeba spłacać, wpłacając gotówkę przedstawicielowi, czy też można to robić np. przelewem na konto bądź w siedzibie firmy pożyczkowej. Koniecznie trzeba się zorientować, czy istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty w sytuacji awaryjnej lub tak zwanych wakacji kredytowych.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto przemyśleć, czy jesteśmy w stanie spłacać raty co tydzień, czy jednak nie lepiej byłoby spłacać je raz w miesiącu. Tygodniowy rozkład rat opłaca się tylko osobom, które dostają pensję w formie tygodniówek albo pracują na kilku umowach, na przykład na zlecenie, i w różnym czasie otrzymują pieniądze. W innym wypadku bardziej korzystne będzie spłacanie rat co miesiąc, w dniu, w którym przypada wypłata pensji czy emerytury. Warto wiedzieć, że można odstąpić od zawartej umowy w terminie 14 dni, ale trzeba wówczas zwrócić nie tylko pieniądze, ale odsetki naliczone za korzystanie z kwoty pożyczki przez te 14 lub mniej dni. Zanim jeszcze podpiszemy umowę, koniecznie powinniśmy przeczytać jej całą treść oraz treść załączników. Jeśli cokolwiek będzie budzić w nas wątpliwości, warto dopytać przedstawiciela firmy o wszelkie szczegóły.

 

Artykuł sponsorowany

grupatipmedia_
Podziel się:

Pozostałe