Praga, Hamburg i Lwów czyli ciekawy weekend na wyciągnięcie ręki

Praga, Hamburg i Lwów czyli ciekawy weekend na wyciągnięcie ręki
Zastanawiasz się nad spędzeniem choćby kilku dni za granicą, ale nie masz ochoty na typowe wakacje pod palmami? W takim razie zapraszamy do zwiedzenia Pragi, Hamburga lub Lwowa.

Czeska Praga…

Praga to stolica i zarazem największe miasto Czech. To idealny kierunek dla wszystkich osób, które – choćby z powodu braku czasu – nie mogą pozwolić sobie na dalekie wojaże. Przykładowy autobus do Pragi znajdziemy chociażby na stronie https://busfor.pl/autobusy/Bydgoszcz/Praga. A co warto zobaczyć w samej Pradze? Staromestske Namesti czyli Rynek Staromiejski, otoczony przepięknymi zabytkami, w tym wiekowymi kościołami i kamieniczkami. Co istotne to fakt, iż sam Rynek Staromiejski od 1992 roku figuruje na światowej liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zagorzali miłośnicy historii koniecznie powinni odwiedzić również Muzeum Narodowe, w którym znajdziemy ponad 14 mln eksponatów! Bilet wstępu dla osoby dorosłej to koszt 110 czk. Świetnym ukoronowaniem dnia pełnego atrakcji może okazać się kufel niepowtarzalnego, czeskiego piwa wypitego w jednym z tutejszych barów.

…niemiecki Hamburg…

Położony w północnych Niemczech Hamburg, od stolicy naszego kraju dzieli około 700 km. Przejazd do tego niezwykłego miasta nie powinien więc sprawić znacznego problemu. Dogodne połączenie znajdziemy np. na https://busfor.pl/autobusy/Bydgoszcz/Hamburg. Po dotarciu na miejsce warto – w pierwszej kolejności – udać się do Portu Hamburskiego, będącego drugim co do wielkości portem Europy. Znajdziemy tu całą masą atrakcji w tym m.in. Targ Rybny, dzielnicę Spichlerzy, stary tunel pod Łabą, a nawet Blankenese czyli dawną wioskę rybacką. Nie przepadasz za portami? W takim razie udaj się do Tierpark Hagenbeck. Tierpark Hagenbeck to oczywiście nic innego jak tylko ogród zoologiczny. Co istotne to fakt, iż ogród – z założenia – zapewnia przebywającym w nim zwierzętom warunki maksymalnie zbliżone do naturalnych. Na koniec dnia proponujemy skosztować tradycyjnej kuchni niemieckiej. Przeglądając menu tutejszych restauracji warto zwrócić uwagę na dania takie jak kiełbasa rostbratwurst, przygotowywany na bazie makaronu i sera käsespätzle czy mięsno – warzywne danie eintopf, a więc flagowe potrawy naszych sąsiadów.

…i ukraiński Lwów

Ostatnim z miast, do którego odwiedzenia zachęcamy jest położony na Ukrainie Lwów. Bilet do Lwowa, podobnie jak przewóz do wcześniej opisywanych miast, zarezerwujesz na stronie https://busfor.pl/autobusy/Bydgoszcz/Lwów. A co warto zobaczyć będąc we Lwowie? Miłośników historii z pewnością zainteresuje skansen Gaj Szewczenki, który przybliży strefy życia danych ludów Ukrainy. Nie przepadacie za historią? Nic straconego! Inną, godną uwagi atrakcją są liczne pchle targi, na których – za zaledwie kilkanaście hrywien (ok. 5 – 10 zł) możecie kupić różnego rodzaju biżuterię, książki, obrazy, płyty i tym podobne pamiątki. Na koniec jak zwykle proponujemy pyszny posiłek. Wśród godnych polecenia smaków Lwowa znajdziemy potrawy takie jak solanka, varenyky czy kwas chlebowy. Pierwsza z nich to oczywiście tradycyjna zupa, z kolei varenyky to po prostu pierogi.

 

Artykuł sponsorowany

grupatipmedia_

Zdjęcia (2)

Podziel się:
 

Pozostałe