W Muzeum Wojsk Lądowych, "Ze świata czterech stron ... 100. lecie utworzenia Armii Błękitnej gen. J. Hallera"

  • 16.06.2017, 07:57
  • KB
W Muzeum Wojsk Lądowych, MWLwB
W dniu 13 czerwca 2017 r., w 100. lecie utworzenia Armii Błękitnej gen. J. Hallera, otwarta została w Muzeum Wojsk Lądowych wystawa czasowa zatytułowana "Ze świata czterech stron... 100. lecie utworzenia Armii Błękitnej gen. J. Hallera".

Ekspozycja obrazuje wysiłek organizacyjny i materiały polskiego wychodźstwa niemalże na całym   świecie, w tworzeniu Armii Polskiej we Francji. Wystawie towarzyszy opowieść o fenomenie losów polskiego żołnierza - tułacza na dalekich frontach Wielkiej Wojny, poszukującego drogi do odradzającej się ojczyzny. W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli między innymi Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy cz.p.o. ppłk Marek Magowski i Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bydgoszczy ppłk Adam Ciesielski. Muzeum Wojska Polskiego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich  miłośników historii oręża polskiego, od wtorku do piątku w godz. 8:30-15:30 i w niedzielę 10:00-14:00.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe