Akcja bezpieczny weekend, Boże Ciało

  • 14.06.2017, 10:14
  • KB
Akcja bezpieczny weekend, Boże Ciało KWP Bydgoszcz
Kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają dzisiaj (14.06.17) kolejne działania pod kryptonimem „Bezpieczny weekend-Boże Ciało". Akcja potrwa przez cały tzw. długi weekend, aż do niedzieli. Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze nie tylko będą kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

Przedłużony weekend to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach, dlatego już dzisiaj (14.06.17) kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania "Bezpieczny weekend-Boże Ciało", które potrwają do niedzieli. Akcja ta ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Bitbay 3.0 nadchodzi !

„Długi weekend" charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych dlatego też, na drogach należy się spodziewać większej ilości patroli. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawią się również mundurowi na motocyklach. Policjanci będą reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Ujawniać i eliminować z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Sprawdzać będą także czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa i czy ilość osób zgodna jest z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolować będą również stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia. Podczas działań mundurowi nie zapomną o pieszych. Zwracać będą szczególną uwagę na prawidłowość poruszania się ich po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Podczas ubiegłorocznego „długiego weekendu-Boże Ciało" na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których 4 osoby poniosły śmierć, a 12 zostało rannych. Odnotowano 341 kolizji. Ponadto, policjanci zatrzymali 109 osób kierujących pod wpływem alkoholu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragedii!    

Zakazy w ruchu drogowym w okresie Bożego Ciała

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2013 r., poz. 839 z późn. zm.); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:

data
od godziny
do godziny
uwagi
14 czerwca 2017r.
18:00
22:00
dzień poprzedzający
15 czerwca 2017r.
 8:00
22:00
dzień Bożego Ciała
KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe