Pierwsze stacje ekologiczne z książkami są już w Bydgoszczy

  • 14.06.2017, 09:42
  • KB
Pierwsze stacje ekologiczne z książkami są już w Bydgoszczy wizualizacja inwestycji
Stacje bookcrossingowe to pomysł mieszkańców Bydgoszczy – projekt został zgłoszony w ramach ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głównym jego celem ma być propagowanie czytelnictwa i łatwiejszy dostęp do książek.

Pierwsze stacje zostały wykonane z materiałów ekologicznych -  fragmentów pni drzew odpowiednio zaimpregnowanych, przytwierdzonych na stałe do podłoża z wydrążonymi półkami na książki zlokalizowanymi na trzech poziomach.

"Wypożyczalnia pod chmurką"  posiadała zamykane drzwiczki, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie lektur i innych wydawnictw, także w czasie deszczu. Potrzebne materiały do realizacji zamówienia zapewniło miasto. Były  to pnie drzew, które wcześniej wycięto ze względu na zły stan fitosanitarny lub kolidowały z ważnymi inwestycjami.

Na finalny projekt  stacji wpływ miały też opinie plastyka miejskiego oraz konserwatora zabytków. Dwie pierwsze stacje bookcrossingowe w Bydgoszczy zostały uroczyście  otwarte we wtorek 13 czerwca w Parku Kochanowskiego.

Cała inwestycja jest finansowana z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Trafi na nią pula 60 tysięcy złotych. Dzięki temu powinno udać się postawić 3-4 nowocześnie wyglądające stacje.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe