Wizyta wicepremiera w Bydgoszczy

  • 13.06.2017, 10:18
  • KB
Wizyta wicepremiera w Bydgoszczy KPUW
Przedstawiciele trzech Centrów Transferu Technologii (CTT) uczelni wyższych z regionu podpisali porozumienie o współpracy na rzecz innowacji i rozwoju. Uroczystość odbyła się podczas spotkania wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina z przedsiębiorcami w Bydgoskim Parku Przemysłowo Technologicznym. Gościowi towarzyszył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Dokument pn. „Kujawsko-pomorskie akademickie porozumienie na rzecz innowacji i rozwoju”, w obecności wicepremiera Jarosława Gowina, podpisali: Paweł Matlakiewicz z CTT Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Michał Majcherek z CTT Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Adam Mroziński z CTT Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Województwo kujawsko-pomorskie to region, który potrzebuje wsparcia. Mówię to, by zmotywować do dalszej pracy i zachęcić do podejmowania takich inicjatyw jak to dzisiejsze porozumienie. Współpraca sfery nauki i sfery biznesu to ważny element rozwoju i życzę aby jego owoce były jak najlepsze dla mieszkańców naszego województwa – mówił podczas spotkania wojewoda.

Reprezentanci Centrów Transferu Technologii zadeklarowali w liście wspólny udział w projektach, programach i inicjatywach dotyczących przedmiotu działań CTT; współpracę z macierzystymi uczelniami oraz innymi podmiotami regionu w celu skutecznej komercjalizacji wyników badań naukowych; wymianę doświadczeń związanych z przedmiotem działalności CTT oraz wspólne występowanie na rzecz doskonalenia prawa i procedur związanych z działalnością uczelni wyższych w obszarze współpracy z biznesem, w tym z rozwojem innowacyjności. 

Kolejnymi punktami programu były zwiedzanie firmy Hanplast oraz wizyta na kampusie UTP. Podczas wizyty na uczelni, Wicepremier Jarosław Gowin złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym ofiary tragedii zabawy otrzęsinowej oraz spotkał się rektorami uczelni publicznych w regionie. Tematem spotkania była m.in. nowa ustawa o szkolnictwie wyższym. Wśród gości byli posłowie na Sejm RP Iwona Michałek i Tomasz Latos.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe