W Bydgoszczy znikają kontenery na odzież używaną

  • 12.06.2017, 13:24
  • KB
W Bydgoszczy znikają kontenery na odzież używaną foter.com
Trwa akcja usuwania kontenerów na odzież używaną z terenów należących do miasta. Pojemniki usunięto już z prawie 100 miejsc.

Akcja dotyczy wyłącznie terenów gminnych bądź administrowanych przez miasto. Zgodnie z prawem, gmina nie może ingerować w to, co dzieje się na terenie prywatnym. W sumie zlokalizowano 100 miejsc gminnych, w których ustawiono bezumownie lub bez wymaganego pozwolenia kontenery na odzież używaną.

W marcu br. w prasie ukazały się ogłoszenia, w których właściciele pojemników zostali poinformowani, że po 31 maja br. kontenery będą usuwane przez miasto, a ich odbiór będzie możliwy po uiszczeniu opłaty za usunięcie, transport i magazynowanie. Informacja ta została również listownie wysłana do firm zajmujących się zbiórką odzieży używanej. Większość kontenerów została usunięta przez ich właścicieli. Pozostałe są systematycznie usuwane na zlecenia miasta. Kontenery w dwóch lokalizacjach właściciel zobowiązał się usunąć osobiście do 13 czerwca br. Jeśli tego nie zrobi, również zostaną zabrane na zlecenia gminy.

Jednocześnie, prosimy mieszkańców o zgłaszanie do Wydziału Gospodarki Komunalnej informacji drogą mailową na adres: wgk@um.bydgoszcz.pl o nowych kontenerach, które pojawią się w miejskiej przestrzeni. Po ustaleniu, czy kontener znajduje się na terenie będącym własnością gminy, podjęte zostaną działania w celu usunięcia.

Działania zmierzające do usunięcia wspomnianych kontenerów wpisują się w szereg działań zmierzających do porządkowania przestrzeni publicznej takich jak: likwidacja dzikich wysypisk, tworzenie punktów selektywnej zbiorki odpadów komunalnych, realizacja inwestycji polegających na zagospodarowaniu terenów zielonych.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe