Zmiana organizacji ruchu, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21

  • 12.06.2017, 12:05
  • KB
Zmiana organizacji ruchu, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21 CWZS Zawisza
W dni, w których będą rozgrywane mecze (17,20 i 23 czerwca)- ulegnie zmianie obowiązująca organizacja ruchu na ulicy Gdańskiej, Modrzewiowej, Rekreacyjnej i Zamczysko.

Ze względów bezpieczeństwa na w/w ulicach zostaną utworzone strefy ograniczonej dostępności. Najwięcej zmian można się spodziewać w strefie stadionowej (droga dojazdowa do parkingów przy stadionach i tereny kompleksu sportowego Zawisza) i wzdłuż stadionu (ul. Gdańska od ul. Czerkaskiej do ul. Modrzewiowej). W obręb strefy będą mogły wjechać tylko i wyłącznie służby miejskie (Policja, Straż Miejska, itp.) oraz pojazdy posiadające stosowne uprawnienia. Natomiast ul. Modrzewiową (od ul. Sułkowskiego do ul. Gdańskiej) i ul. Gdańską (od ul. Modrzewiowej do ul. Jeździeckiej) będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej, służb miejskich i kibice dojeżdżający do wyznaczonych parkingów obsługujących mecze UEFA EURO U21.
Na czas obowiązywania czasowej organizacji ruchu ul. Gdańska (od ul. Modrzewiowej do ul. Jeździeckiej) i ul. Zamczysko (od ul. Gdańskiej do ul. Armii Krajowej) staną się jednokierunkowe dla kibiców, natomiast pojazdy służb miejskich (Policja, Straż Miejska, itp.) i komunikacji publicznej będą mogły poruszać się w obu kierunkach. Jeden kierunek ruchu na ul. Gdańskiej będzie umożliwiał przejazd uprawnionym pojazdom w kierunku Osielska, natomiast ul. Zamczysko w stronę ul. Armii Krajowej. Ulicą w pełni jednokierunkową stanie się natomiast ul. Rekreacyjna (od krzyżówki z drogami leśnymi za istniejącymi parkingami przy Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku do krzyżówki z drogami leśnymi w Rynkowie).
Parkingi dla kibiców wyznaczono przy ul. Gdańskiej przy siedzibie Muzeum Wodociągów (parking istniejący o nawierzchni twardej, oznaczenie PA), przy siedzibie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku (parkingi istniejące o nawierzchni twardej, oznaczenie PD), na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo – Wystawienniczego (parkingi istniejące o nawierzchni twardej, oznaczenie PE, PF) i ul. Rekreacyjnej (parkingi istniejące o nawierzchni twardej, oznaczenie PB1-PB3). Po zachodniej stronie ul. Gdańskiej (od ul. Rekreacyjnej do ul. Sądeckiej), w pasie zieleni, zostaną wyznaczone dodatkowe parkingi tymczasowe (oznaczenie PC1-PC3) na czas trwania mistrzostw. Czas dojścia z przygotowanych parkingów PA-PC w rejony stadionu oscyluje w granicach od 6 - 18 minut (dystans do pokonania od 0,5 km do 1,5 km). Natomiast transfer z parkingów PD i PE, F na stadion będzie możliwy z wykorzystaniem specjalnej, bezpłatnej linii autobusowej w rejon skrzyżowania ulic Gdańska – Rekreacyjna lub Modrzewiowa – Jodłowa, a następnie pieszo ok. 6 min. (dystans do pokonania ok. 0,5 km). Na terenie BCTW parkingi PE i PF będą umożliwiały parkowanie zarówno pojazdom osobowym jak i autokarom. Pozostałe z wymienionych parkingów przeznaczone są do obsługi wyłącznie pojazdów osobowych.
Z uwagi na powyższe mieszkańcy gmin zlokalizowanych po północnej stronie Bydgoszczy dojeżdżający do pracy, szkoły itp. oraz bydgoszczanie dojeżdżający na działki rekreacyjne zlokalizowane na terenach sąsiednich gmin w dniach 17 i 20.06.2017 roku w godz. 14:00-23:00 i dniu 20.06.2017 roku w godz. 17:00-01:00 powinni korzystać w dojeździe do centrum z ul. Armii Krajowej i ul. Wyszyńskiego. Wyjazd z miasta w kierunku północnym należy zaplanować z wykorzystaniem w/w ulic, pomijając ul. Gdańską i ul. Modrzewiową. Wszelkie próby przejazdu wymienionymi ulicami o ograniczonej dostępności osób postronnych będą przyczyniały się do powstawania niepotrzebnych zatorów i wydłużenia trasy dojazdu do celu z uwagi na kierowanie lub też zawracanie nieuprawnionych kierowców w stronę ul. Armii Krajowej, ul. Wyszyńskiego czy też ul. Sułkowskiego.

Ze względów bezpieczeństwa w dniach 17 i 20.06.2017 roku w godz. 14:00-23:00 i dniu 20.06.2017 roku w godz. 17:00-01:00 będzie obowiązywała strefa ograniczonej dostępności dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, która od północy będzie ograniczona ul. Jeździecką, od wschodu ul. Armii Krajowej i ul. Wyszyńskiego, od południa ul. Kamienną i ul. Artyleryjską, zaś od zachodu ul. Zaświat. Podczas prób naruszenia w/w strefy należy spodziewać się stanowczych reakcji służb porządkowych.

Z uwagi na możliwość tworzenia się zatorów na trasach dojazdowych do parkingów stadionowych będących skutkiem niezbędnej kontroli uprawnionych do wjazdu w strefy ograniczonej dostępności zalecamy wszystkim kibicom, którzy mają taką możliwość do korzystania w dni meczowe w drodze na stadion ze środków komunikacji publicznej tramwajowej (dowóz pasażerów bezpośrednio pod stadion) lub autobusowej (dowożącej pasażerów na przystanki w odległości nie przekraczającej 0,5 km od stadionu).

Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe