Bydgoski Festiwal Kultury Węgierskiej

  • 12.06.2017, 10:21
  • KB
Bydgoski Festiwal Kultury Węgierskiej KPUW
Rozpoczyna się kolejny Festiwalu Kultury Węgierskiej. Gościem na tegorocznym wydarzeniu będzie ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács, która złożyła wizytę wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi. Podczas spotkania w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim gościowi towarzyszył konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy Marek Pietrzak.

Wizyta związana jest z Bydgoskim Festiwalem Kultury Węgierskiej, cyklicznej imprezy współorganizowanej przez konsula honorowego Marka Pietrzaka, która promuje szeroko pojętą kulturę Węgier w naszym mieście. W tym roku w programie imprezy znalazła się m.in. wystawa konkursowych prac plastycznych uczniów liceum plastycznego, warsztaty edukacyjne i animacje dla dzieci, prezentacja węgierskiego wydania książki Eryka Bazylczuka "Węgry 1956. Wspomnienia". Uczestnicy wysłuchają także plenerowego koncertu Bydgoskiej Orkiestry Wojskowej w repertuarze muzyki węgierskiej.

Bydgoski festiwal wpisuje się także w ogólnopolskie wydarzenia związane z Węgrami. W ubiegłym roku rozpoczął się Rok Kultury Węgierskiej w Polsce, który potrwa do końca 2017 r. Rok 2016 to także 60. rocznica Węgierskiej Rewolucji z 1956 r., uchwalony został Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej.

Orsolya Zsuzsanna Kovács funkcję ambasadora pełni od marca 2017 roku. Aktywnie działa na rzecz rozwijania szeroko rozumianej współpracy polsko-węgierskiej zwłaszcza pośród ludzi młodych. Jest jednym z głównych organizatorów wielu projektów współpracy studentów z Polski i Węgier, propagatorów polskiej tradycji i kultury, a także polityki i historii na węgierskich uczelniach.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe