Nowoczesny park logistyczny Waimea Logistic dla bydgoskich przedsiębiorców

  • 09.06.2017, 10:21
  • KB
Nowoczesny park logistyczny Waimea Logistic dla bydgoskich przedsiębiorców Materiały prasowe
Dobiega końca budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Na połowę czerwca zaplanowano oddanie do użytkowania najemcom. Pierwsza hala została skomercjalizowana w 60 procentach.

Na działce o powierzchni 6 hektarów realizowana jest budowa dwóch hal w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea Logistic Park Bydgoszcz. W połowie czerwca zostanie oddana do użytkowania hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9 226 mkw., która oferuje magazyny oraz biura dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej. Ponad 60 procent powierzchni w pierwszej hali SBU zostało wynajęte. Najemcami są takie firmy jak Sutura Med Sp. z o.o. specjalizująca się w kompleksowej współpracy w zakresie dostaw środków i urządzeń do utrzymania higieny i czystości, Euro-net Sp. z o.o. lider rynku RTV i AGD w Polsce, SIG Sp. z o.o. lider w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych w Polsce oraz firma Decor-Poland z Bydgoszczy jeden z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce. Inwestor finalizuje negocjacje na wynajem pozostałej powierzchni w hali SBU. Minimalne moduły magazynowe można wynająć już od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Nowoczesne powierzchnie klasy A zapewnią możliwość składowania towarów do wysokości 10 metrów netto. Inwestorem jest spółka należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

 

Decydując się na realizację parku logistycznego w Bydgoszczy analizowaliśmy dokładnie lokalizację oraz zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowo-produkcyjne w mieście. Z naszych obserwacji wynikało, że w dynamicznie rozwijającym się mieście Bydgoszcz brakuje wysokiej jakości hal produkcyjnych. Braliśmy pod uwagę także zapotrzebowanie różnych najemców, poszukujących magazynów klasycznych czy hal produkcyjnych. W ostatnich latach zaobserwowaliśmy również dynamiczny rozwój małych przedsiębiorstw, które w początkowej fazie funkcjonowania potrzebują mniejszych biur z dostępem do małych powierzchni magazynowych. Budowane przez naszą spółkę Waimea Holding S.A. powierzchnie przemysłowe zapewniają firmom doskonały rozwój, podnoszą jakość i kulturę pracy. W odpowiedzi na zapotrzebowanie bydgoskiego rynku powstaje Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Niezaprzeczalnym atutem Bydgoszczy jest także duża liczba ludności w wieku produkcyjnym oraz dostępność wykwalifikowanych pracowników i cenionych ośrodków akademickich podkreśla Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A.

 

 

Przygotowywana jest też zgodnie z projektem Waimea Logistic Park Bydgoszcz budowa drugiej hali B o powierzchni 16 388 mkw. Na placu budowy zostały wykonane już prace ziemne oraz fundamenty. Ma być ona dedykowana operatorom logistycznym z rozwiązaniami typu cross-dock. Doki magazynowe będą wyposażone w rampy hydrauliczne samopoziomujące z fartuchami ochronnymi. Docelowo w skład centrum logistyczno-produkcyjnego w Bydgoszczy o powierzchni zabudowy ok. 90 000 mkw. wejdzie 6 hal zaprojektowanych dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.

 

 Budowa centrum logistyczno-produkcyjnego realizowana jest na 19 hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta. Dzięki wcześniej zrealizowanym miejskim  inwestycjom (modernizacja ul. Nowotoruńskiej, budowa ul. Dachtery, Bydgoskich Przemysłowców oraz Petersona)  teren jest doskonale skomunikowany z planowaną drogą S10  oraz znajdującą się w budowie trasą S5. Dodatkowym walorem działki jest dostępność komunikacji miejskiej, która zapewni dogodny dojazd pracownikom do miejsca pracy. Tereny na których powstaje inwestycja są obsługiwane przez komunikację miejską (linie nr 61 oraz 73). Inwestycja zlokalizowana jest w dynamicznie rozwijającym się mieście, które wykazuję coraz większą aktywność gospodarczą, dzięki obecności zagranicznych i krajowych inwestorów, licznych inwestycji związanych z modernizacją infrastruktury drogowej. – Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna, Międzynarodowy Port Lotniczy oraz nowoczesne dworce kolejowe tworzą reprezentacyjną wizytówkę miasta. Nie bez znaczenia są korzystne wskaźniki demograficzne – młode i wykształcone społeczeństwo oraz najszybszy spadek bezrobocia w Polsce. Bydgoszcz odpowiada na potrzeby rynku i z powodzeniem adaptuje swój potencjał do wymagań stawianych przez deweloperów, przez co miasto staje się atrakcyjnym miejscem do lokowania obiektów logistycznych dodaje Andrzej Rosiński, Prezes Zarządu Waimea Holding S.A.

 

Inwestor

Inwestorem kompleksu logistycznego Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest spółka celowa należąca do Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

 

Waimea Holding S.A.

Spółka Waimea Holding S.A. od 2010 roku z powodzeniem realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Specjalizuje się w budowie nowoczesnych parków magazynowo-przemysłowych oraz terminali cargo, powierzchni spełniających najwyższe światowe standardy. W strategii rozwoju Spółki Waimea Holding S.A. jest dostarczanie dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb kontrahentów wielofunkcyjnych obiektów, w tym inwestycji build-to-suit (BTS) budowanych na zamówienie indywidualnych klientów. Wieloletnie doświadczenie Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. na rynku nieruchomości komercyjnych, profesjonalny zespół, stabilna pozycja oraz obecność w całej Polsce pozwalają na tworzenie optymalnych projektów logistycznych dla klientów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Inwestycje realizowane są we współpracy z uznawanymi na rynku Partnerami zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami.

 

Celem Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. jest budowa na wynajem profesjonalnych obiektów zgodnie z innowacyjnymi rozwiązaniami. Inwestycje lokowane są w obszarach o największym potencjale rozwoju, a także w mniejszych miastach zyskujących na coraz większym znaczeniu. Dynamiczna i konsekwentna realizacja projektów takich jak North-West Logistic Park oraz North-West Logistic Park 1 i 2 w Szczecinie, Waimea Logistic Park Korczowa, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Logistic Park Stargard, Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka, a także zaplanowane kolejne inwestycje na terenie Polski są efektem przyjętej koncepcji rozwoju Spółki Waimea Holding S.A. W planach rozwoju Waimea Holding S.A. są realizacje obiektów deweloperskich także na terenie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Niewątpliwym atutem Spółki jest znajomość lokalnych potrzeb oraz szybkie reagowanie na nowe tendencje pojawiające na krajowych i europejskich rynkach komercyjnych. Firma oferuje najnowocześniejsze rozwiązania i na każdym etapie procesu inwestycyjnego dba o zapewnienie najwyższych standardów realizowanych projektów.

 

Generalny wykonawca

Generalny wykonawcą Waimea Logistic Park Bydgoszcz jest firma Trasko–Inwest.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe