Koncert z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego

  • 6.06.2017, 14:27
  • KB
Koncert z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego fot. materiały Opera Nova
Ósmego czerwca o godzinie 19 zapraszamy na koncert plenerowy w amfiteatrze nad Brdą z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego promujący Projekt "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy".

To będzie muzyczny wieczór z gatunku tych, które najbardziej kocha Publiczność : najpiękniejsze partie chóralne z najsłynniejszych oper - znane i zawsze chętnie słuchane ( i nucone).

Błyskawiczna giełda Bitbay !

W letni wieczór (liczymy na pogodę !) z amfiteatru nad brzegiem Brdy będą niosły się  dźwięki "popisowych numerów na chór i orkiestrę". Liczymy, że wrażenia muzyczne potwierdzą znakomitą klasę zespołów artystycznych Opery Nova.

W programie koncertu "Chóry na fali" znajdą się sceny chóralne z dzieł Giuseppe Verdiego ( "Tubadur", "Rigoletto", "Nabucco"), Stanisława Moniuszki ("Straszny dwór", "Halka") oraz uwertury i intermezza Leoncavalla, Pucciniego, Bizeta.

Gospodarz Koncertu:  Marek K.Jankowiak.

Wykonawcy: Chór i Orkiestra Opery Nova.

Dyrygenci :  Maciej Figas, Piotr Wajrak.

Wstęp wolny.

Koncert jest jednym z największych i najdroższych działań w ramach promocji  realizowanego przez Operę Nova Projektu pn. Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy,którego realizacja związana jest ze podkreśleniem rangi Opery Nova jako największej instytucji kulturalnej Województwa Kujawsko-Pomorskiego i jednoczesnym zwiększeniem atrakcyjności całego regionu poprzez wzbogacenie jego oferty kulturalnej i turystycznej.

Projekt jest realizowany w ramach VIII osi Priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 -2020.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe