Wystawa rysunku i malarstwa Dominika Woźniaka "Twórcze rozmaitości"

  • 2.06.2017, 13:46
  • KB
Wystawa rysunku i malarstwa Dominika Woźniaka Materiały prasowe
Serdecznie zapraszamy 9 czerwca 2017 r. o godzinie 18:00 do Bydgoskiego Centrum Sztuki (ul. Jagiellońska 47) na wernisaż wystawy Dominika Woźniaka „Twórcze rozmaitości”.

 

Z przyjemnością informujemy o kolejnej wystawie w Bydgoskim Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego. Od 9 czerwca do 14 lipca będzie można podziwiać prace malarstwa i rysunku autorstwa Dominiaka Woźniaka „Twórcze rozmaitości”.

 

Dominik Woźniak jest to młody artysta, poszukujący inspiracji w naturze, a motywy, które na stałe zagościły w jego twórczości to przyroda oraz człowiek. W jego pracach odzwierciedla się wyjątkowa wrażliwość na piękno i zmienność natury, do której powraca w pamięci i w wyobrażeniach, podkreślając swój szacunek do niej, w myśl zasady, iż natura i człowiek tworzą spójną całość.

 

Artysta ukazuje ludzi jako marionetki, figury płaszczyznowe. Zaklęte są w nich czasem ludzkie doznania, myśli, odczucia i pragnienia. Tym samym daje do zrozumienia, iż nie ma wolności absolutnej. Te postacie przypominają czasem ulotność chwili, w której żyjemy. Od dziecka jesteśmy przypisani do społeczeństwa, w którym ograniczają nas zasady, wartości i normy kulturalne. To tutaj nasz indywidualizm łączy się z indywidualizmem innych, tworząc jedną całość. W wyrażaniu tych przemyśleń pomaga Woźniakowi niezwykła paleta barw, często monochromatycznych. Mistrzowski rysunek oraz silna emocjonalność prac, powstających z wyobrażeń, dają odbiorcy nieograniczone doznania - czysto wrażeniowe.

 

W swojej twórczości artysta wykorzystuje także tradycje narodowe, obrzędy i zwyczaje, zarówno w dawnej jak i współczesnej Polsce. Tym samym pielęgnuje naszą tożsamość.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
On
On 2.06.2017, 18:31
Super, na pewno będziemy!

Pozostałe