Skatepark na Górzyskowie jeszcze we wrześniu

  • 17.05.2017, 06:06 (aktualizacja 17.05.2017 06:11)
  • KB
Skatepark na Górzyskowie jeszcze we wrześniu pixabay
Już jesienią br. mieszkańcy Górzyskowa będą mogli skorzystać z zupełnie nowej inwestycji przeznaczonej do jazdy na deskorolce czy rolkach.

Przetarg został już ogłoszony przez bydgoski ratusz. Skatepark ma powstać między ulicami Kossaka, Gersona i Brandta. Całość kompleksu będzie zlokalizowana przy placu zabaw i siłowni. W tym miejscu znajduje się również wybieg dla psów.

Inwestycja będzie uzupełnieniem głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego, który poparło blisko 260 mieszkańców tego osiedla. Skatepark jest doskonałym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży lubiących jazdę na rolkach, deskorolkach czy rowerach BMX.

- Skatepark ma funkcjonować przez cały rok. Będzie wykonany z trwałych materiałów odpornych na warunki pogodowe. Nie przewiduje się ogrodzenia. Wstępnie planuje się, że utworzony skatepark o  nawierzchni i przeszkodach betonowych, wykonanych w technologii monolitycznej będzie zawierał elementy typu bank ramp, quarter pipe, grindbox, poręcz, a także w jednej z części podwyższenie zawierające grindboksy, poręcze, schody. W środkowej części planuje się podjazd i dwa grindboxy. – Podaje UMB. 

Warto wiedzieć, że planowany skatepark ma być dwupoziomowy.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe