Szkolny koncert w ramach "Majowego Tygodnia Profilaktyki Uzależnień"

  • 16.05.2017, 09:21
  • KB
Szkolny koncert w ramach KWP Bydgoszcz
Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście wzięli udział w tygodniu profilaktycznym dotyczącym uzależnień i zagrożeń związanych z zażyciem nieznanych substancji. Odbył się on w Zespole Szkół nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy. Młodzież podczas tego przedsięwzięcia aktywnie uczestniczyła w programie przygotowanym przez dyrekcję, grono pedagogiczne a także uczniów, którzy w całej szkole rozwiesili plakaty negujące wszelkiego rodzaju używki.

Magdalena Daniel wraz z asp. Iwoną Zygmunt przeprowadziły prelekcje i podjęły dyskusje z klasami gimnazjalnymi oraz VI klasami szkoły podstawowej na temat szkodliwości zażywania dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych. Podczas spotkań zwróciły uwagę jak negatywny wpływ na organizm człowieka mają substancje narkotyczne i wszelkiego rodzaju używki.

Prowadzące spotkanie udzieliły uczniom kilku wskazówek, jak asertywnie odmawiać i gdzie szukać pomocy w przypadku kontaktu z niebezpiecznymi substancjami. Pouczyły o odpowiedzialności prawnej związanej z demoralizacją i czynami karalnymi popełnianymi przez młodzież.

Podsumowaniem tygodnia profilaktyki był koncert pod hasłem „Hejtujemy i żyjemy”, zagrany przez zespół muzyczny z UMK w Bydgoszczy, którego wraz z  400 uczniami wysłuchali przedstawiciele Policji.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe