U wojewody spotkanie NATO

  • 15.05.2017, 09:46
  • KB
U wojewody spotkanie NATO KPUW
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz gościł 16 wyższych rangą oficerów NATO z Chorwacji, USA i Wielkiej Brytanii. Oficerowie biorą udział w szkoleniu, które ma na celu zapoznanie się ze strukturą i sposobem działania najważniejszych instytucji w Polsce oraz poznanie naszej kultury i historii. Organizatorem szkoleń jest Jednostka Integracji Sił NATO (NFIU).

Spotkanie rozpoczął przedstawiciel rządu w terenie, który powitał oficerów NATO na ziemi kujawsko-pomorskiej. W trakcie swojego wystąpienia wyjaśnił jakie zadania należą do służb wojewody w zakresie bezpieczeństwa.

To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę gościć przedstawicieli wojsk NATO właśnie w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Chciałbym podkreślić, że obecność wojsk NATO na terenie naszego kraju to dla nas bardzo dobra informacja. My jako administracja rządowa jesteśmy odpowiedzialni za współprace służb takich jak straż pożarna, policja, straż graniczna. W sytuacjach szczególnych, które wykraczają poza obszar straży pożarnej, policji, straży granicznej, w tym momencie zaczyna funkcjonować zarządzanie kryzysowe – mówię tu m.in. o klęskach żywiołowych i epidemiach. (…) Bardzo byśmy chcieli, żeby państwo na terenie naszego pięknego kraju - Polski - czuli się jak najlepiej – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Oficerowie z tzw. szpicy NATO biorą udział w specjalnym szkoleniu na Kujawach i Pomorzu, podczas którego poznają struktury i działanie najważniejszych instytucji w państwie Polskim oraz poznają historię i kulturę naszego kraju. Oficerowie odwiedzili już jednostki policji i straży pożarnej, a także zwiedzili zabytki w Toruniu.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe