Papierowe Porsche w skali 1:1 stanęło na Wyspie Młyńskiej

  • 14.05.2017, 14:38 (aktualizacja 14.05.2017 16:47)
  • KB
Papierowe Porsche w skali 1:1 stanęło na Wyspie Młyńskiej KB
Mieszkańcy Bydgoszczy już po raz kolejny mogli zapoznać się z ciekawymi ekologicznymi rozwiązaniami podczas specjalnego rodzinnego festynu pn.: "Segregujesz-zyskujesz", który odbył się 13 maja na Wyspie Młyńskiej.

Segregujesz – zyskujesz. Pod takim hasłem odbył się kolejny już festyn ekologiczny zorganizowany przez Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Jak co roku impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem Bydgoszczan, którzy całymi rodzinami 13 maja 2017 r. przyszli na Wyspę Młyńską. Celem była edukacja mieszkańców na temat zasad gospodarowania odpadami komunalnymi, ale przede wszystkim dobra zabawa. Tradycyjnie w zamian za przyniesione przez mieszkańców posegregowane odpady (plastik, papier, szkło, baterie, puszki, sprzęt elektroniczny i elektryczny) można było otrzymać talony na zakup roślin ogrodniczych.

Na mieszkańców czekały konkursy sportowe i ekologiczne z cennymi nagrodami. A ponadto: pokazy wykorzystywania surowców i tworzenia z nich ciekawych i oryginalnych przedmiotów, tworzenie wiklinowych drobiazgów czy lampionów z kubeczków po jogurtach, a nawet ekologicznej biżuterii. 

Zabawę urozmaicały atrakcje oraz Bydguś – super bohater dbający o czystość naszego miasta.

Mieszkańcy mogli zobaczyć ekologiczne ubrania oraz specjalne zaprojektowane na tę okazję papierowe Porsche w skali 1:1.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe