Przy Gdańskiej znowu obejrzymy filmy. Do Pomorzanina powróci kino

  • 19.04.2017, 06:11 (aktualizacja 19.04.2017 19:15)
  • KB
Przy Gdańskiej znowu obejrzymy filmy. Do Pomorzanina powróci kino KB archiwum
Kino Pomorzanin zamknięto w 2003 roku. Pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca było wiele. Jednym z ostatnich było utworzenie tam strefy biurowo-usługowej. Koncepcja ta jednak upadła.

Budynek Kina Pomorzanin po raz kolejny zmienił właściciela. Wcześniej obiekt należał do warszawskiej firmy Capital Park. To właśnie ona miała otworzyć przy ul. Gdańskiej kolejne biura i strefę usługową. Wypracowano nawet koncepcję przebudowy i wstępne wizualizacje. Niestety przez bardzo długi okres nic w tym miejscu się nie działo, a przy wejściu do budynku nadal kwitnął handel.

Bydgoszczanie, którzy pamiętali świetność tego kina nie potrafili zrozumieć, dlaczego przez tak wiele lat obiekt pozostaje bez zainteresowania oraz niszczeje. Obecnie kino przeszło w ręce kolejnego właściciela. Tym razem jest nim dobrze znana na bydgoskim rynku nieruchomości – firma Moderator Inwestycje.  

Inwestor pragnie przywrócić temu miejscu dawną świetność. Wstępną umowę kupna podpisano już 8 marca br. Właściciel chce odwołać się do historycznego charakteru tego obiektu i stworzyć tu oprócz kina także restaurację na wysokim poziome.

­- (…) Rewitalizacja wpisuje się w misję dewelopera – „Zmieniamy Bydgoszcz”. Moderator Inwestycje od lat remontuje bydgoskie kamienice. Wiele z nich, m.in. te na ulicy Zamoyskiego, Pomorskiej, Cieszkowskiego czy Gimnazjalnej, odzyskały już dawną urodę.
Moderator planuje zorganizowanie w czerwcu dnia otwartego w Pomorzaninie.

Dla wielu mieszkańców miasta będzie to podróż sentymentalna, dla inwestora możliwość poznania oczekiwań związanych z funkcją miejsca. Zaplanowano także konkurs na pamiątki i wspomnienia związane z kinem Pomorzanin. Te najciekawsze będą prezentowane publicznie w odrestaurowanym budynku. Priorytetem jest uchronienie budynku przed dalszą degradacją oraz zachowanie historycznego charakteru miejsca. – Dowiadujemy się z informacji podanych przez Moderator Inwestycje.

Czy nowy pomysł wpisze się w gusta bydgoszczan? O tym dowiemy się już w czerwcu podczas konsultacji z mieszkańcami.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tadeusz
Tadeusz 19.04.2017, 17:09
Z miłą chęcią będę tam chodził i przypominał sobie młode lata.Pamiętam z jaką przyjemnością stało się w kolejce po bilet na dobry film
say
say 19.04.2017, 11:52
naprawde superrrr pomysl ...Jesli beda tam wyswietlane filmy zapewne bede tam .do molochow typu mulikina nie chodze ,

Pozostałe