Krew potrzebna po Świętach w Bydgoszczy

  • 18.04.2017, 14:02 (aktualizacja 02.05.2017 19:10)
  • KB
Krew potrzebna po Świętach w Bydgoszczy RCKiK Bydgoszcz
W dni świąteczne i wolne od pracy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy nie prowadzi zbiórki krwi. Krew natomiast jest zużywana w szpitalach cały czas. Na stronie RCKiK można na bieżąco śledzić stan zapasów krwi w naszym regionie. Pamiętajmy że zbliża się długi weekend majowy podczas którego krwi nie może zabraknąć.
Jeszcze dzisiaj do godziny 17 przy dworcu PKS w Bydgoszczy będzie zaparkowany ambulans, w którym można oddać krew. A już jutro można zostać dawcą krwi w krwiobusie ustawionym w pobliżu siedziby PZU przy Wojska Polskiego. Tam zbiórka krwi będzie trwała między godz. 7.30 a 13.30.
 
Akcja jest skierowana przede wszystkim do pracowników instytucji, ale i do mieszkańców Bydgoszczy. Ponadto krew można oddać w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy ul. Markwarta 8.
 
Przypominamy, że krew mogą oddawać osoby pełnoletnie, ale takie, które nie ukończyły jeszcze 65. roku życia. Krwiodawca musi być także zdrowy i ważyć co najmniej 50 kilogramów. W dzień poprzedzający oddanie krwi powinien wypić co najmniej 2 litry płynów, później porządnie się wyspać, a rano zjeść lekki posiłek.
 

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe