Wiceminister Marcin Zieleniecki w Bydgoszczy

  • 17.02.2017, 18:05
  • KB
Wiceminister Marcin Zieleniecki w Bydgoszczy KPUW
16 lutego Minister Elżbieta Rafalska oraz wiceministrowie rozpoczęli cykl spotkań dotyczących przeglądu funkcjonowania rządowego programu „Rodzinna 500 plus”, pomocy społecznej oraz polityki senioralnej. Dziś w Bydgoszczy gościł wiceminister Marcin Zieleniecki.

Spotkanie z przedstawicielami gmin oraz ośrodków pomocy społecznej poprzedziła konferencja prasowa, którą rozpoczął wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

- Rok temu zaczęliśmy konsultacje programu „Rodzina 500 plus” w naszym województwie, jak wiemy program został wdrożony od 1 kwietnia 2016 r. z bardzo dobrymi efektami dla naszego społeczeństwa. Głównym jego celem jest przede wszystkim poprawienie sytuacji demograficznej naszego kraju, ale również poprawa jakości życia polskich rodzin, poprawa warunków życia polskich dzieci i to jest tak naprawdę inwestycja polskiego rządu w rodzinę. –  Mówił przedstawiciel rządu w terenie.

W trakcie spotkania z dziennikarzami wojewoda poinformował o środkach jakie przeznaczane są dla rodzin - Do kujawsko-pomorskich rodzin w 2016 r. trafił blisko miliard złotych, a w 2017 r. będzie to powyżej 1,2 miliarda. W tym roku czekamy również na wymierne efekty demograficzne, mamy już pierwsze symptomy że jest dobrze, ale oczywiście na twarde dane musimy poczekać. ­­– Powiedział Mikołaj Bogdanowicz.

Rozpoczynając swoje wystąpienie wiceminister Marcin Zieleniecki mówił o idei rozpoczętych cyklicznych spotkań - Dzisiejsze, czwarte już spotkanie w regionie ma na celu podsumowanie pierwszego roku realizacji programu „Rodzina 500 plus”. Powoli przywykliśmy do tego, że taki program wsparcia polskich rodzin ma wielorakie cele: od demograficznych przez zwalczanie ubóstwa, ale również te mające na względzie podniesienie poziomu konsumpcji w Polsce, czyli również cele gospodarcze. Dzisiejsze spotkanie wiąże się także z realizacją obowiązku przeglądu systemu świadczeń rodzinnych w Polsce, obejmujących nie tylko świadczenia wychowawcze, ale także system zasiłków, dodatków do świadczeń rodzinnych. – Mówił wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Po spotkaniu z dziennikarzami wiceminister oraz wojewoda spotkali się m.in.: z przedstawicielami gmin, ośrodków społecznych, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz pracownikami Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe