Zabytkowy budynek przy Chodkiewicza przejdzie modernizację

  • 17.02.2017, 15:11 (aktualizacja 17.02.2017 15:36)
  • KB
Zabytkowy budynek przy Chodkiewicza przejdzie modernizację TBi Architekci
Pracownia projektowa TBi Architekci z Gdańska stworzyła projekt remontu budynku przy ul. Chodkiewicza 32, w którym niegdyś mieścił się sierociniec.

Już niedługo budynek ten będzie służył Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Warto wiedzieć, że obiekt został zbudowany  z przeznaczeniem na dom sierot. W 1920 roku nieruchomość została przejęta przez gminę Bydgoszcz. Nadal prowadzony był tam sierociniec. W czasie wojny mieścił się tam niemiecki szpital wojskowy. Od 1965 roku budynek był użytkowany przez funkcjonariuszy milicji. 

Jak podaje bydgoski ratusz, obecnie inwestycją zarządza Komenda Wojewódzka Policji, która zleciła przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do remontu. Zakłada ona między innymi odnowienie elewacji i wymianę pokrycia dachowego. Poza tym wymieniona ma być stolarka okienna i drzwiowa oraz witraże. Projekt został pozytywnie uzgodniony przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. Pod koniec ubiegłego roku wydane zostało też pozwolenie budowę obejmujące przebudowę budynku frontowego KMP w Bydgoszczy oraz przebudowę i rozbudowę oficyny na potrzeby Centrum Dowodzenia Policji wraz z budową wolnostojącego masztu i infrastruktury technicznej. Warto dodać, że projekt opracowała pracownia architektoniczna, która wcześniej przygotowała dokumentację budowanego lodowiska.

Projekt przygotowany na zlecenie KWP w Bydgoszczy wpisuje się w działania rewitalizacyjne  podejmowane przez miasto. W ubiegłym roku zmodernizowana została ulica Chodkiewicza na odcinku od Sułkowskiego do Wyszyńskiego. W ramach tej inwestycji zmodernizowano torowisko i jezdnie, a wzdłuż ulicy zbudowano drogę rowerową, nowe chodniki i stylowe oświetlenie.  Zadanie kosztowało 23 mln zł.

Poniżej przedstawiamy wizualizacje inwestycji, które zaprojektowała i udostępniła PRACOWNIA PROJEKTOWA TBi ARCHITEKCI z Gdańska. 

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe