Miasta regionu stawiają na inwestycje drogowe

  • 9.01.2017, 17:38 (aktualizacja 09.01.2017 17:53)
  • KB
Miasta regionu stawiają na inwestycje drogowe pixabay
Jak podaje Urząd Marszałkowski, przed takimi miastami w naszym regionie, jak Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz czy Inowrocław – stoi szansa ubiegania się o wsparcie na budowę, przebudowę i modernizację dróg wojewódzkich. Dofinansowanie warte ponad 60 milionów złotych możliwe jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Inwestycje mogą dotyczyć dróg, węzłów i skrzyżowań, a także budowy infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo ruchu drogowego – zjazdów, zatok przystankowych, chodników, ciągów pieszo-rowerowych, sygnalizacji świetlnej, kładek i przejść podziemnych, a także wind. Maksymalne kwoty dofinansowania dla poszczególnych miast ustalono według kryterium liczby mieszkańców. Nabór wniosków rozpocznie się 1 lutego i może trwać do wyczerpania środków zarezerwowanych w puli konkursowej. Szczegóły naboru.

To kolejny nabór wniosków, w ramach którego do pozyskania są środki na realizację inwestycji drogowych. W ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego odbyły się już dwa konkursy: dotyczące przebudowy dróg wojewódzkich na terenie miast prezydenckich oraz modernizacji tras lokalnych i powiatowych. Podzieliliśmy także środki na budowę lub modernizację blisko 200 kilometrów dróg lokalnych z puli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Ruszają też wielomilionowe inwestycje na drogach wojewódzkich administrowanych przez samorządowe władze regionu. Przy udziale europejskich środków przebudujemy w sumie 14 odcinków wojewódzkich tras o łącznej długości około 350 kilometrów. Wartość tych zadań szacowana jest na około 600 milionów złotych. Rozstrzygnęliśmy już przetarg na wykonawcę przebudowy piętnastokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 251 ze Żnina do granicy województwa. – Mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zapraszamy także do aplikowania w innych konkursach o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Aktualne nabory wniosków dotyczą między innymi inwestycji w odnawialne źródła energii, wyposażenia przychodni w sprzęt medyczny, budowy ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych oraz rozwoju usług opiekuńczych i społecznych.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe