Za przejazd bydgoską komunikacją zapłacisz kartą płatniczą

  • 8.06.2018, 12:28
  • KB
Za przejazd bydgoską komunikacją zapłacisz kartą płatniczą Udogodnienia w komunikacji miejskiej
Jak informuje ZDMiKP już w wakacje za przejazd tramwajem, czy autobusem będzie można zapłacić w pojeździe kartą płatniczą. Tym samym do historii przejdzie kłopot związany z koniecznością kupienia tradycyjnego biletu papierowego.

W tej chwili trwają prace związane z wyposażeniem pojazdów komunikacji miejskiej w urządzenia, które pozwolą pasażerom na zapłacenie za przejazd w pojeździe - kartą płatniczą. Działania związane w wdrożeniem nowego sytemu i zintegrowania go z obecnym, zaplanowaliśmy zakończyć jeszcze w czasie wakacji.

Zakładamy, że pod koniec lipca lub z początkiem sierpnia pierwsze bilety będzie można kupować w pojeździe i to nie u kierowcy, czy motorniczego tylko przykładając kartę płatniczą do urządzenia, które będzie pobierało tylko opłatę za przejazd bez żadnych wydruków. Szacujemy, że wszystkie prace powinny się zakończyć w październiku. Wówczas 100% bydgoskiego taboru zostanie wyposażone w biletomaty.

Bilet lub bilety pasażerowie wybiorą wykorzystując ekran dotykowy. Określą rodzaj biletu, bez zniżki lub ulgowy, jak również ilość biletów, za które chcą zapłacić. Następnie do czytnika przyłożą kartę płatniczą i w zasadzie po wszystkim. Nie będzie wydruku, paragonu, czy drukowania przez urządzenie biletu. Cała transakcja będzie przebiegała w sposób bezgotówkowy. Sprawnie i szybko, żeby obsłużyć wszystkich zaineresowanych taką formą płatności Pasażerów.

Oczywiście w dalszym ciągu będzie funkcjonowała Bydgoska Karta Miejska oraz pozostałe formy uiszczenia opłaty za przejazd. Rozwiązanie będzie stanowiło kolejny kanał dystrybucji biletów. Ma służyć wygodzie i komfortowi podróżowania Pasażerów komunikacją miejską w naszym mieście.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aCHa
aCHa 8.06.2018, 13:51
A co w przypadku kontroli? Na jakiej podstawie stwierdzą, ze posiadam bilet?
redakcja
redakcja 8.06.2018, 15:54
nad tym zapewne ZDMiKP jeszcze pracuje. Przekonamy się z czasem.

Pozostałe