Bydgoski "elektronik" z nową halą sportową

  • 7.06.2018, 15:17
  • KB
Bydgoski "elektronik" z nową halą sportową Wizualizacja
Jeszcze w te wakacje rozpocznie się budowa nowoczesnej hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy. W czwartek została podpisana umowa na budowę obiektu. Wartość inwestycji to 14 mln zł.

Sala gimnastyczna, z której obecnie korzystają uczniowie jest niepełnowymiarowa - ma 20 x 12 metrów, lekcje wychowania fizycznego można prowadzić w niej tylko dla jednej klasy. Po wybudowaniu nowej hali w krytych, sportowych obiektach szkoły jednocześnie będą mogły ćwiczyć co najmniej trzy duże grupy uczniów.

W obiekcie, którego budowa rozpocznie się w czerwcu tego roku, główna część będzie mieć 43 x 23 m. Znajdą się tam boiska wielofunkcyjne: do piłki ręcznej (jako główne), koszykówki (dwa treningowe) i siatkówki (główne i dwa treningowe). W środku będzie także trybuna na 250 miejsc oraz siłownia, sala fitness, szatnie, pokoje dla nauczycieli i sędziów. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2019 roku.

- 2018 rok jest szczególny dla naszej placówki, obchodzimy bowiem 50—lecie istnienia. Już wiemy, że do szkolnej kroniki za ten rok trafi kolejne ważne wydarzenie - rozpoczęcie budowy hali. Obiekt ten przyczyni się do rozwoju bazy sportowej szkoły i przede wszystkim - pasji uczniów. Oprócz sukcesów w nauce, nasza młodzież osiąga także bardzo dobre wyniki w sporcie. – Stwierdził Roman Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

Budowa nowej hali, to kolejny etap rozbudowy sportowej infrastruktury szkoły. Od trzech lat uczniowie mogą korzystać z wielofunkcyjnych boisk z poliuretanową nawierzchnią. - Zależy nam na tym, żeby młodzież w bydgoskich szkołach miała jak najlepsze warunki. Elektronik jest wzorem do naśladowania, należy do grona najlepszych szkół w kraju i cieszę się, że taka inwestycja będzie realizowania właśnie tutaj. – Mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

W hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych jest jedną z kilku takich inwestycji zaplanowanych na ten rok. Pod koniec maja podpisano umowę z wykonawcą na budowę takiego obiektu sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 (Placu Wolności). Prace budowlane już trwają, ich koniec planowany jest na jesień 2019 roku.

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa nowego obiektu sportowo – rehabilitacyjnego z pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, dydaktycznymi i świetlicą przy Zespole Szkół nr 14 (ul. Kcyńska) oraz budowa sali rehabilitacyjno – sportowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 3 (ul. Graniczna).

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe