Projekt utwardzenia bydgoskich ulic gruntowych

  • 14.03.2018, 11:33 (aktualizacja 14.03.2018 12:18)
  • KB
Projekt utwardzenia bydgoskich ulic gruntowych Projekt "zaprojektuj i wybuduj"
Jak podaje ZDMiKP w ramach: "Programu utwardzania ulic gruntowych zlokalizowanych na terenie Miasta Bydgoszczy" w systemie: "zaprojektuj i wybuduj" nowe nawierzchnie zyskają ulice: Botaniczna, Jeżynowa, Sanatoryjna oraz Piaski

Kryteriami wyboru ofert w ogłoszonym przetargu będą m.in. cena, doświadczenie w projektowaniu i realizacji, jak również okres gwarancji udzielonej na wykonaną budowę ulicy. Zakończenie wszystkich prac jest zaplanowane na wiosnę przyszłego roku.

W ramach budowy ulica Botaniczna zmieni się w pieszojezdnię o szerokości 5,0 m. Budowa obejmie odcinek od ul. Orawskiej do ul. Osada. Na odcinku od ul. Osada do ul. Trentowskiego ulica będzie miała szerokość o pół metra mniejszą. Nawierzchnia będzie wykonana z kostki betonowej. Przebudowane zostaną skrzyżowania, które w celu podniesienia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników zostaną wyniesione. Będą także wybudowane progi zwalniające. Na ulicy zostaną wyznaczone 22 miejsca postojowe.

Podobnie, jak w przypadku ulicy Botanicznej, ulica Jeżynowa, po remoncie również zmieni się w pieszojezdnię o szerokości 4,5 metra. Nawierzchnia będzie wykonana z kostki betonowej. W trakcie budowy zostaną wyniesione skrzyżowania.

Do budowanych ulic dołączy ulica Sanatoryjna. Ulica po przebudowie podobnie, jak dwie poprzednie będzie miała charakter pieszojezdni. Powstaną wyniesione skrzyżowania oraz progi zwalniające. Mieszkańcy z pewnością odetchną z ulgą, ponieważ po zakończeniu inwestycji na jezdni będzie 60 miejsc postojowych.

Ostatnią w opisywanym pakiecie jest ulica Piaski. Przywołana również przybierze charakter pieszojezdni. Nawierzchnia zostanie wykonana z bitumu. Ulica zostanie lepiej odwodniona i doświetlona. Na prośbę mieszkańców w najwęższych fragmentach ulicy zostaną wykonane miejsca do bezpiecznego mijania się dwóch pojazdów.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe