O 4 mln zł więcej na BBO

  • 13.03.2018, 12:15
  • KB
O 4 mln zł więcej na BBO BBO archiwum
Będzie więcej pieniędzy na inwestycje realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego - w tym roku miasto przeznaczy na nie niemal 4 mln zł więcej niż poprzednio. O tym na co zostaną wydane środki z BBO po raz kolejny zadecydują mieszkańcy.

- W tym roku, dzięki dobrej kondycji finansowej miasta zwiększymy kwotę na Bydgoski Budżet Obywatelski o blisko 4 mln zł – mówi prezydent Rafał Bruski. - Razem z inicjatywami lokalnymi (25/75) to już 18, 2 mln zł w rękach mieszkańców. To niemal trzykrotnie więcej pieniędzy niż jeszcze 2 lata temu. A o tym jak zostaną wydane zdecydują ponownie bydgoszczanie.

Zasady zgłaszania i głosowania są uzgadniane wraz z Radą ds. Partycypacji Społecznej składającą się ze społeczników angażujących swój czas dla miasta.

Przypominamy, że od 29 stycznia do 28 lutego 2018 r. mieszkańcy mogli odpowiadać na szereg pytań dotyczących rozwoju BBO m.in. wprowadzenia innych rodzajów projektów, zmiany formularza zgłoszeniowego projektu czy też roli Rad Osiedli w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W ramach konsultacji odbyło się również spotkanie z samymi Radami Osiedli. Mieszkańcy mogli także wypełnić ankietę podczas spotkania konsultacyjnego z udziałem zewnętrznego moderatora. Do wszystkich dotychczasowych wnioskodawców projektów do BBO skierowano list z ankietą i zaproszeniem na spotkanie konsultacyjne.

Bydgoszczanie mieli również możliwość zgłoszenia uwag dotyczących poszczególnych etapów programu. Teraz uwagami zgłoszonymi przez mieszkańców zajmie się Rada ds. Partycypacji Społecznej.

Za projekt „Wyspa Młyńska bez barier” zrealizowany w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski, miasto otrzymało nagrodę - znalazł się on w gronie laureatów w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”. Statuetka wręczona została podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Pomysł zakwalifikował się do grona 29 najciekawszych przedsięwzięć z całego kraju zrealizowanych w oparciu o budżet obywatelski.

BBO w liczbach:

- w ostatniej edycji BBO zgłoszono łącznie ok. 500 pojedynczych projektów

- w oparciu o poprzednie edycje BBO do realizacji trafiło niemal 300 zadań.

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe