One Bilion Rising 2018 ponownie w Bydgoszczy już jutro

  • 13.02.2018, 11:15 (aktualizacja 13.02.2018 11:26)
  • KB
One Bilion Rising 2018 ponownie w Bydgoszczy już jutro KB archiwum Jak co roku wyrazimy swoją niezgodę na przemoc wobec kobiet
"Lokalnie i solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet". To hasło tegorocznej edycji One Billion Rising, która odbędzie się jutro tj. 14.02. o godzinie 18:00 na Starym Rynku.

One Billion Rising (po polsku Nazywam się Miliard) to ogólnoświatowy protest, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw – przemoc seksualną.

To okazja do zaapelowania do lokalnych decydentek i decydentów, by temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt stał się dla nich jednym z priorytetowych działań. To także apel do kandydatek i kandydatów w wyborach samorządowych, by kwestie przemocy wobec kobiet włączyli do swoich wyborczych programów.

Chcemy pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu. Że problem przemocy wobec kobiet jest naszym lokalnym problemem.

Wydarzenie na FB.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe