W Bydgoszczy powstaną nowe baseny. Tatrzańskie, Miedzyń, Leśne te osiedla zyskają pływalnie!

  • 1.12.2017, 11:53
  • KB
W Bydgoszczy powstaną nowe baseny. Tatrzańskie, Miedzyń, Leśne te osiedla zyskają pływalnie! archiwum Tatrzańskie, Miedzyń, Leśne – w takiej kolejności będą budowane baseny w Bydgoszczy
Tatrzańskie, Miedzyń, Leśne – w takiej kolejności będą budowane baseny w Bydgoszczy. To wynik konsultacji z mieszkańcami Bydgoszczy. W budowie znajduje się już obiekt na Kapuściskach.

Miasto dysponuje projektami budowy trzech przyszkolnych basenów w Bydgoszczy. Powstaną one na osiedlach z największą liczbą mieszkańców, na których do tej pory nie funkcjonowały pływalnie. Poza tym lokalizacje uwzględniają między innymi liczbę dzieci korzystających z zajęć na pływalni oraz odległości szkół od innych basenów na terenie miasta. Bydgoszczanie decydowali o kolejności realizacji tych inwestycji.

Najwięcej głosów otrzymała lokalizacja na osiedlu Tatrzańskim przy Zespole szkół nr 28 na ul. Kromera. To miejsce jako priorytet wskazało ponad 15 tysięcy bydgoszczan. Blisko 7 tysięcy głosów otrzymała lokalizacja na Miedzyniu przy Zespole szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Na trzecim miejscu uplasowała się budowa basenu na osiedlu Leśnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. 11 Listopada (ponad 4 tys. głosów). Łącznie w głosowaniu wzięło udział blisko 27 tysięcy mieszkańców. Wszystkie zostały zweryfikowane – 1 170 głosów odrzucono (głosowanie wielokrotne, nieprawidłowe dane). Budowa każdego nowego basenu będzie zaczynała się nie rzadziej niż co 2 lata.

- Dziękuję wszystkim za udział w tym głosowaniu. – Mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Chcę jeszcze raz podkreślić, że decydowaliśmy, nie o tym gdzie powstaną baseny, tylko w jakiej kolejności je zbudujemy. To jeden z celów, zapisanych w strategii rozwoju miasta, który konsekwentnie realizujemy. Za nami modernizacja obiektu na Bartodziejach, zbudowaliśmy nowoczesny basen na Błoniu, kolejny jest w trakcie budowy na Kapuściskach. Następny wybudujemy na Tatrzańskim. Po nim ruszamy z pracami na Miedzyniu i Leśnym.

Obecnie trwa budowa basenu na Kapuściskach, który będzie miał charakter parku wodnego Inwestycja jest warta 24,4 mln zł. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajduje się w tekście "Park wodny na Kapuściskach. Ruszyły prace budowlane. Raport nr 4”. Po zakończeniu tego zadania rozpocznie się budowa obiektu na Tatrzańskim.

Wyniki głosowania:

- Tatrzańskie – 15 125 głosów

- Miedzyń – 6 970 głosów

- Leśne – 4 475 głosów

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ferni
Ferni 2.12.2017, 14:01
Kolejny basen w Fordonie , a w centrum nie ma gdzie poplywac , bo wszystkie baseny przepelnione.
GP
GP 1.12.2017, 14:58
Oś. Leśne kolejne lata bez basenu, Dziękujemy sołtysowi.

Pozostałe