Trasa S5 w regionie. Trwają prace przygotowawcze

  • 19.06.2017, 18:56 (aktualizacja 19.06.2017 19:07)
  • KB
Trasa S5 w regionie. Trwają prace przygotowawcze archiwum
Na odcinku Szubin - Jaroszewo w związku z budową trasy S5 rozpoczęły się działania przygotowawcze, wymagane przed przystąpieniem do głównych prac budowlanych.

Prace polegają na przygotowaniu zaplecza budowy (utwardzanie terenu, dojazd do zaplecza) oraz dróg dojazdowych do obiektów. Prowadzone są też: wycinka i karczowanie krzaków. Trwają prace przygotowawcze do objazdu dróg gminnych. W ramach przygotowań do budowy dróg dojazdowych, pracownicy wykonują odhumusowanie terenu.

Równolegle do prowadzonych prac przygotowawczych, wykonawcy robót prowadzą liczne prace przyrodnicze, archeologiczne oraz saperskie.Podpisywane są też dalsze umowy z podwykonawcami robót.

Trasa ekspresowa S5 powstaje zgodnie z Programem Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-23. Przetarg na wybór wykonawców ogłoszono w 2014 roku, a umowy na realizację zadania zawarto jesienią 2015 roku. Ostatnie dwa lata wykonawcy przeznaczyli na opracowanie projektu trasy oraz uzyskanie zezwoleń niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych. Zakończenie robót planowane jest w 2019 roku. Koszt całej inwestycji to 2,5 mld zł. Głównym połączeniem Bydgoszczy z trasą S5 będzie rozbudowana ul. Grunwaldzka. Na ten cel miasto zabezpieczyło 150 mln zł. 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe