Bydgoska firma FreeVolt liderem na polskim rynku fotowoltaiki

  • 13.06.2017, 13:29
  • KB
Bydgoska firma FreeVolt liderem na polskim rynku fotowoltaiki FreeVolt Bydgoszcz
FreeVolt utrzymuje pozycje lidera na krajowym rynku fotowoltaiki. W zeszłym roku bydgoska firma sprzedała najwięcej instalacji fotowoltaicznych pod względem mocy.

Instytut Energii Odnawialnej po raz kolejny przygotował raport na temat rynku fotowoltaiki w Polsce. W badaniu wzięło udział 21 przedsiębiorstw - największych producentów i dystrybutorów modułów fotowoltaicznych. Jak wynika z raportu, objęte badaniem firmy sprzedały w 2016 roku moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 33,8 MW, co obejmuje 1/3 całkowitej mocy zainstalowanej w Polsce w raportowanym okresie (101 MW). Biorąc pod uwagę moc sprzedanych instalacji, krajowym liderem okazała się bydgoska firma FreeVolt. Skumulowana moc w zamontowanych przez nią instalacjach fotowoltaicznych wyniosła 23,33 MW, co stanowi 23,1% udziału w ogólnej sprzedaży mocy fotowoltaicznych.

 

Przyznany certyfikat jest potwierdzeniem tego, że firma znajduje się na właściwej ścieżce rozwoju. Rośnie świadomość ekologiczna Polaków, a my wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Trafiamy do klienta zarówno indywidualnego, jak i biznesowego. Inwestujemy w nową technologię, oferując unikalne na skalę europejską produkty. Realizowane przez nas instalacje nie tylko ograniczają emisję CO2 do atmosfery, ale również zmniejszą koszty zużycia energii elektrycznej, pozwalając na szybki zwrot zainwestowanych środków – przekonuje Szymon Zamroczyński z FreeVolt.

 

Bydgoska firma znalazła się również w czołówce polskich eksporterów modułów fotowoltaicznych. W tej kategorii uplasowała się na trzecim miejscu z łączną mocą 8,1 MW wyeksportowaną w 2016 roku.

 

FreeVolt poza elektrowniami fotowoltaicznym oferuje również lampy solarne oraz hybrydowe, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, folie grzewcze, a także systemy podtrzymywania zasilania.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe